7 LET EXISTENCE     2010 - 2017
TJ Sokol Luka nad Jihlavou
3.místo VT AGU

3.místo VT AGU

Ještě v pátek to s počasím vypadalo bledě. Pořadatelé turnaje však riskli venkovní variantu a vyplatilo se. Počasí dopadlo nakonec po pátečním celodenním dešti na jedničku. Letošní ročník byl nakonec zredukován při osmi startujících na dva kurty, ale turnaj nenabízel dlouhé prodlevy mezi utkáními a všechna družstva si dosyta zahrála tři utkání v základní skupině a následně tři utkání ve skupině o umístění. Finálovou skupinu vytvořila tato čtyřka: BLUMY, SRDCAŘI, VT AGU Luka nad Jihlavou a MIMONI. Skupinu o 5.-8. místo sehrála družstva HRANATÁ KOULE, 4. PRALESNÍ, ROŠŤÁCI a nováček turnaje BATELOV.

Finálová skupina nabídla dramatický vývoj, který nakonec vykrystalizoval ve vítězství BLUM. Stříbro brali Srdcaři. Bronz domácí VT AGU (pozn. po nepodařených minulých ročnících domácí tým vystoupal konečně na stupně vítězů a potvrdil, že letošní sezóna a tři bronzové medaile patří mezi vydařené). Nepopulární bramborovou medaily museli skousnout stateční bojovníci Mimoni.

V druhé skupině dominoval nováček Batelov, kterému jen o chlup unikla účast ve finále. Šesté místo obsadili jihlavští Rošťáci. Na sedmé pozici se ustájila trápící se 4. pralesní a černý Petr zustal v rukou Hranaté koule.

Bronzová sestava VT AGU: Jirka, Petr B, Mára, Karel V., Libor, Yaris, Šárka
Pozvánka AGU CUP 2017.jpg
1. VT AGU Sokol Luka nad Jihlavou
2. MIMONI Luka nad Jihlavou
3. BLUMY Jihlava
4. SRDCAŘI Jihlava
5. ROŠŤÁCI Jihlava
6. 4. PRALESNÍ Třešť
7. Volejbalový oddíl BATELOV
8. HRANATÁ KOULE Jihlava
IMG_20170805_183446.jpg
Sestava (zleva): Honza (j.h.), Mára, Jirka, Libor, Šárka, Yaris
Závěrečný ceremoniál Jeclov 2017
Závěrečný ceremoniál Jeclov 2017
VT AGU tradiční účastník sousedského turnaje v Jeclově letos obsadil 6. místo po boji s tradičním rivalem celkem BLUM. Pojďme se však vrátit k průběhu turnaje. Pohár o hvězdu Jeclova za své roky získal jméno a účastní se ho kvalitní celky z okresu. Loučtí volejbalisté v základní skupině porazili nejprve v derby utkání své kolegy Mimoně, pak si smlsli na FAMILY a věřili, že by letos mohli trochu poskočit v umístění a zavzpomínat na dobu bronzovou z let 2009 - 2010. Jenže další soupeř a to SRDCAŘI byli již nad síly bojujícího VT AGU, i když volejbal to byl dramatický a to hlavně v koncovce druhého setu. Poslední utkání skupiny svedl na saku domácí TC Jeclov a AGU tým. TC Jeclov letos vsadil na zkušené volejbalové matadory, kteří svým pojetím hry dokázali Aguánům dělat velké starosti. V druhém setu se navíc strhl liják a podmínky byly na hraně fair play. Obě družstva však po vzájemné dohodě pokračovala ve hře a déšť osvěžil především TC Jeclov, který utkání nakonec ovládl.

VT AGU obsadil třetí místo a podle systému turnaje byl přisouzen do utkání o 5. místo proti soku z LPL Blumám. Utkání skončilo 1:1 na sety, avšak o konečném umístění rozhodlo vzájemné skóre, které Blumy měly o dva míče lepší.

Sestava: Jirka, Libor, Karel V., Mára, Yaris, Šárka, Terka
Batelovská smeč.jpg
VT AGU vyráží již tradičně do Batelova na místní volejbalový turnaj, který v letošním roce oslaví již desáté narozeniny. Pro letošek je snížený počet startujících týmů a jubilejního desátého turnaje se zúčastní celkem osm týmů. Uvidíme, zda se loucký tým oklepe z příliš nevydařeného výkonu ve Zbýšově a pokusí se minimálně navázat na nejlepší výsledek (pozn. 5. místo) z roku 2015.

Předpokládaná sestava: Mára, Kabis, Jirka, David (j.h., Mimoni), Šárka, Yaris
P5281394.JPG
Po loňském úspěchu ve Zbýšově se vydal míchaný tým PÁŠKAŘŮ (VT AGU + MIMONI) opět navštívit jižní Moravu a věřil, že naváže na pěkné druhé místo. Oproti loňsku tentokrát dorazila družstva v pozměněných sestavách a týmy, které loni na Zbýšovském turnaji nestartovaly, Drtiči a Voprsa.

Hned v prvním duelu se Páskaři proti domácímu celku NEVÍM vytáhli a brali 3 body za výru 2:0 na sety. V dalším zápasu na Loucké čekal už jiný kalibr a to ambiciózní tým Drtičů. Páskaři však začali zodpovědně a brali první set. Ve druhém sice tahali za delší provaz DRTIČI avšak bod navíc za lepší skóre si připsali Páskaři. Pak však přišla na loucké volejbalista těžká deka ve druhé sadě proti DRAHÉMU KAMENÍ a již se v turnaji jen těžko hledali. Odešel příjem, lehkost v kombinaci, údernost při útočné fázi a špatné psychické rozpoložení mělo za to, že Páskaři uhráli už jen dva body proti nezkušenému družstvu mladíku START, kde navíc promarnili i slibně se vyvíjející druhý set, kde podlehli až v úplné koncovce. V posledním duelu byla sice znát ještě malá bojovnost, ale proti kompaktnímu a v pohodě hrajícímu celku VOPRSA už to byla jen labutí píseň.

Konečné 5. místo ze 7 startujících družstev není světoborné, ale je to motivace do příštího ročníku.

Sestava: Libor, Kabis, Mára, David (j.h.), Yaris, Markéta, Lenka C.(j.h.)
Počasí radar
Děkujeme za návštěvu a přízeň!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one