8 LET EXISTENCE     2010 - 2018
TJ Sokol Luka nad Jihlavou
31131029_10212840810508981_8864669897439838208_n.jpg
Jak začít v reportu z Modety? VT AGU prostě nešlape. Volejbalistům s červenočernými dresy nelze upřít snaha a bojovnost, nicméně údernost, efektivnost v zakončení a pomyslná herní lehkost natož pomyslné štěstí jsou z roku 2017 ta tam. V úvodu turnaje obdrželi AGUáni do základní skupiny těžké soky - Blumy a celek NA POHODU (Srdcaři). Se Srdcaři to bývá vždy zajímavé a bojovné utkání a ne jinak tomu bylo i na Ježek cupu. Nicméně kvalita týmu Na pohodu byla opět rozhodující faktor - výsledek 0:2. Proti Blumám šli VT AGU s cílem pokusit se o malý zázrak a to se podařilo, když Loučtí ukořistili jeden set a získali první a zároveň poslední bod v úvodu turnaje

Třetí místo určilo, že tým z Luk nastoupil do skupiny o umístění a zahrál si o celkové 6.-9. místo. První duel svedl Aguány opět proti Blumá a tentokrát se překvapení nekonalo a Blumy zvítězily. V dalším duelu volejbalisté z Luk chtěli urvat body s 4.PRALESNÍ, ale byl to spíše boj sám se sebou. Nakonec se podařilo s vypětím sil brát alespoň těžce vydřený bod, ten však ve finále nebyl moc platný. VT AGU totiž proti SK Saku poprvé ve své historii neuspěl a musel vypít kalich hořkosti do dna. Poslední 9. místo je tak velkým zklamáním avšak odrazem současného rozpoložení tradičního týmu z Luk.

Sestava: Jirka, Karel V., Libor, Mára, Yaris, Lucka Št.(j.h.)
DSC_1439.JPG
Vzhledem k tomu, že letošní Winter cup na domácí půdě neproběhl, bude první turnaj tohoto roku pro volejbalisty AGU na neoblíbené palubovce v Jihlavě na ul. Okružní. Loučtí volejbalisté se zúčastní Ježek cupu jako pravidelný účastník již po šesté (výsledky od roku 2017 - 5. místo, 9. místo, 4. místo, 12. místo, 12. místo). Volejbalisté VT AGU se pokusí po nepodařené zimní sezoně v rámci LPL získat sebedůvěru a odrazit se k lepší herní pohodě i výsledkům.

Předpokládaná sestava: Jirka, Libor, Mára, Karel V., Yaris, Lucka (j.h.)
26815469_960035807493111_328358710207883113_n.jpg
Volejbalisté VT AGU včera v Třešti na Vánočním turnaji po páté zakončili volejbalovou sezonu. Červenočerní Aguáni v plné síle vstoupili do turnaje (pozn. účastnilo se 15 týmů a hrálo se na 3 kurtech) ve skupině B, kde se utkali se čtyřmi soupeři. Porazili Šontáky, Motejly a v dramatickém duelu ženskou šestici Uranové jádro a podlehli jen jednomu z favoritů Blumám, které nastoupily takřka v dream týmu. Bojovný a kompaktní výkon celého celku AGU byl odměněn zaslouženě postupem do finálové pětky.

Prvním soupeřem ve finálových bojích byli dobře známí Srdcaři, se kterými to byl opět vyrovnaný boj, ale Srdcaři nakonec opět odcházeli s vítězstvím. Druhý mač měl příchuť derby, aby ne, když se volejbalisté VT AGU setkali s rivaly Mimoni, kteří navíc posíleni, chtěli Aguánům opět udělit lekci. To se však nekonalo a tým AGU utkání perfektně zvládl a připsal si do finálové skupiny první body za vítězství. Jenže Mimoni se oklepali a nečekaně porazili Blumy a Srdcaře a tak hráčům AGU nezbylo nic jiného než porazit někoho z favoritů na celkové vítězství v turnaji. Ve třetím duelu se tým AGU postavil proti silnému soku TO STAČÍ, který hraje soutěž AVL a červenočerní srdnatě odolávali. Jenže soupeř má zkušenosti, kvalitu a stabilizovaný kádr, který srdnatě bojující loucké volejbalisty nakonec udolal. Bez potřebné pauzy na oddych sehráli Aguáni ihned i poslední utkání dne znovu proti Blumám a byla to prakticky hra kočky s myší. Volejbalisté se zkušenostmi z vyšších registrovaných soutěžích nedali louckým amatérům šanci a úderným útokem VT AGU eliminovali ze hry.

Volejbalisté VT AGU tak již po třetí obsadili v Třešti 5. místo, letos však je toto umístění bráno jako úspěch, protože na turnaji startovalo 15 družstev.

Sestava: Jirka, Libor, Mára, Karel V., Šárka, Terka, Yaris
DSCN1114.jpg
Od 15:00 nastoupí domácí volejbalový tým AGU proti pětinásobnému vítězi BLUMÁM do své páté sezony v již tradiční LPL. I letos se celá soutěž odehraje v loucké sokolovně. Jednotlivá kola ligy nabídnou vždy pět utkání, ve kterých se představí všech pět startujících celků (pozn.: VT AGU, Mimoni, Blumy, Rošťáci a 4. pralesní). Všímavý fanoušek jistě postřehl, že v sezóně 2017/18 bude o jeden mančaft méně. Zúžený kádr AGUánů letos neumožnil postavit do soutěže dva celky tak, jako tomu bylo v předchozích sezonách.

Ve druhém utkání v cca 17:00 změří domácí síly s loňským posledním celkem Rošťáků z Jihlavy.

Předpokládaná sestava: Jirka, Libor, Karel V., Mára, Šárka a Yaris

Vstupné je dobrovolné. Bufet bude opět otevřen. Všichni jsou srdečně zváni si užít první volejbalovou sobotu která začíná od 13:00, kdy začne první utkání dvou favoritů soutěže Blum a Mimoňů.
foto: P. Korčák

foto: P. Korčák

Po letní sezóně volejbalový kolotoč pokračuje a týmy se přesunuly do tepla sportovních hal. VT AGU začal halovou sezonou stejně jako loni v turnaji O pohár města Skuteč. Tentokrát do krásné městské sportovní haly zavítalo jen 7 družstev (pozn. loni 12) a tak všichni změřili své síly v souboji se všemi. Loucký tým měl proti loňsku co zlepšovat, avšak vzpomínky na minulý neúspěch a těžký los pro začátek (Lachtani Hr. Králové a Hlinsko), jako by svazovaly volejbalistům z Luk nad Jihlavou ruce. Až ve třetím utkání se zadařilo zvítězit proti Salátům v tie-breaku. Pak AGUáni bojovali a ve vyrovnaném utkání prohráli o dva míče v tie-breaku s Antikem Svitavy. V předposledním utkání Loučtí volejbalisté ,již zmoženi náročným turnajem, nestačili na celek Navostro.

O konečném umístění rozhodovalo až poslední utkání dne a navíc s domácím celkem BP Skuteč. Byl to zápas o všechno. V tomto duelu však hráči VT AGU chtěli více a ukázali větší morálku a touhu po vítězství. Nakonec získali za výhru první 3 body a zároveň se dá říct "zlaté", jelikož dopomohly k solidnímu 5. místu.

Sestava: Karel V., Mára, David (j.h. Mimoni), Honza (j.h. Starka, PaletPro, Ježkovi oči),Yaris, Šárka
21.4.2018 - JEŽEK CUP (7. ročník)
Jihlava (hala Modeta)

19.5.2018 - TURNAJ SMÍŠENÝCH DRUŽSTEV (?. ročník)
Zbýšov okr. Vyškov (kurty písek)

2.6.2018 - BATELOVSKÁ SMEČ (11. ročník)
Batelov (kurty antuka)

21.7.2018 - TURNAJ O HVĚZDU JECLOVA (9. ročník)
Jeclov (kurty antuka)

4.8.2018 - TRADIČNÍ TURNAJ (18. ročník)
Oudoleň (kurty písek)

1.9.2018 - AGU CUP (8. ročník)
Luka nad Jihlavou (kurty antuka)

?.10.2018 - O POHÁR MĚSTA SKUTEČ (?. ročník)
Skuteč (městská sportovní hala)

?.12.2018 - VÁNOČNÍ TURNAJ (6. ročník)
Třešť (městská hala)
Počasí radar
Děkujeme za návštěvu a přízeň!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one