VOLEJBALOVÝ TÝM AGU     
 
 
2010 - 2021
TJ Sokol Luka nad Jihlavou
232824723_417876856285430_6006361863243230549_n.jpg
Po třech letech zavítali loučtí volejbalisté opět do Oudoleně na tradiční letní turnaj, který se zde koná již 19 let. Vypjaté bitvy na zdejším saku již pamatují z týmu AGU jen Mára a děda. Letošního turnaje se zúčastnilo 8 celků a je potřeba podotknout, že od naší první návštěvy v roce 2012, šla úroveň výrazně nahoru a místní hobíkáře, kteří zde hráli prakticky jednou za rok, aby nezainteresovaný divák pohledal.

Páskaři si vylosovali silnou skupinu, což dokazoval průběh jednotlivých utkání a následně i výsledky. V prvním duelu Páskaři narazili na TITANIC, který byl složen z volejbalistů z Přibyslavi. Bitva to byla vyrovnaná a vítěz vzešel až z tie-breaku, který Páskaři urvali. V druhém duelu už na loucké Páskaře čekal ZAJÍCŮV HNĚV z Chotěboře (pozn. Páskaři znali tento tým z předchozího turnaje Color cup, kde také startovali jako pořádající celek). Chotěbořští Zajíci však posíleni o povědomého smečaře z Bohdalova, jako by byli pokropení živou vodu, protože předváděli úplně jiný výkon. Rozhodovalo se opět v tie-breaku, kde nakonec prokázali větší údernost při smeči mladíci z Chotěboře. V posledním a důležitém utkání pro zachování postupových nadějí na Páskěře čekal nevyzpytatelný sok, a to PLÍHALOVCI Jihlava/Oudoleň v čele s legendárním trenérem Mírou. Až zde, byť to nebylo jednoduché, Páskaři ovládli zápas 2:0 na sety a zajistili si postup z 2. místa do vytouženého semifinále.

Celý turnaj byl velice náročný, protože byl vyrovnaný a manšafty se tahali o výsledek v dlouhých výměnách. Parné počasí ubíralo všem síly, ale všichni postoupivší měli jasnou motivaci vyhrát krásný putovní pohár. Paskáři začali nadstavbu proti převážně dívčímu týmu z Přibyslavi. Děvčata, hrající volejbal závodně posílena o svého trenéra a jednoho mladíka, hrály na vyšší úrovni a jejich trenér zatloukal balony svými nekompromisními smeči do pole Páskařů. Seč se Páskaři snažili, tak na dobře organizovaný celek nakonec neměli a byť svého soka potrápili, tak se museli sklonit a spokojit se s bojem o třetí příčku.

V boji o bronz Loučtí narazili na tradiční domácí celek PZ. A byl to krásný boj, který sledovalo i místní veselé publikum. Po dvou odehraných sadách bylo skóre vyrovnané, a tak se opět rozhodovalo až v prodloužené zkrácené hře. Zde vyhrálo asi šťastnější družstvo Páskařů, kteří si však bronz za svou hru srdíčkem, zarputilost a neskutečný boj „na krev“ zasloužili.
COLOR CUP

COLOR CUP

Chotěboř
V roce 2016 vznikl projekt pod názvem PÁSKAŘI. Jedná se o tým, který je složen z kamarádů volejbalistů z Luk a Jihlavy, kteří většinou startují ve svých domácích družstvech VT AGU Luka nad Jihlavou a MIMONI Luka nad Jihlavou. Hned na první turnaj se vydali Páskaři do Zbýšova (okres Vyškov), kde získali senzačně 2. místo. Tento tým ve Zbýšově pokračoval i v následujících letech (pořadí 8. místo r. 2018, 5. místo r. 2017, 8. místo r. 2018, r. 1. místo 2019).

Následovala doba covidová a tak se Zbýšov dva roky nekonal. Páskaři se rozhodli opět vyrazit kamsi na zkušenou a rozhodli se podívat zase do jiných končin. A tak po dvou leté pauze přátelé Páskaři nabrali směr do Chotěboře na 1. ročník turnaje Color cup (pozn. následovník tradičního a letitého turnaje Rose cup). A v týmu se opět probudila vzájemná harmonie, pohoda a výborný kolektivní výsledek, který vyvrcholil ve finále, kde Páskaři bohužel podlehli soku v tie-breaku a získali cenné stříbro. "Naše poslední účinkování ve Zbýšově bylo korunováno zlatem. Nyní jsme po dvou leté pauze navázali v Chotěboři stříbrem, co si víc přát?" hodnotil poslední dvě účinkování zakladatel Páskařů Mára.

Páskaři nelení a chtějí zkusit uspět do třetice. Vyráží tak tuto sobotu 7. 8. do Oudoleně (okres Havlíčkův Brod), kde si odbydou premiéru. Mára dodává: "Tento turnaj s AGU dobře známe, byť jsme zde již 3 roky nestartovali. Je to pohodový turnaj s dobrou atmosférou a fajn lidmi. Těšíme se, že zde uhrajeme dobrý výsledek a hlavně si užijeme pěkný sportovní den :-)".

Jak si povedou Páskaři po zisku zlata a stříbra? Přivezou do Luk opět medailové umístění? Přijeďte je podpořit na horní kurty v Oudoleni. Hraje se od 8.30.

Sestava: David, Michal, Mára, Karel, Hynek, Verča, Iveta
Hynek

Hynek

David

David

V novém měsíci říjnu 2020 vítá VT AGU, po zářijové zkoušce, v sestavě dvě nové tváře Davida a Hynka.

Loucký celek reaguje na úzký a věkově starší kádr, a přivádí do svých řad dva nadějné mladé volejbalisty. Zajímavostí je, že jsou to bratři přímo z Luk nad Jihlavou."Vedoucího týmu Marka Mašáta těší, že nováčci dodají týmu větší impuls po vítězství, bojovnost a pohyb na kurtu.

"Nevěděli jsme, že nalezneme přímo v našem okolí, tak nadějné volejbalisty s velkým potenciálem", s radostí kvituje Mára. "Kluci na sobě chtějí pracovat a jsou do volejbalu doslova zažraní. To mne osobně dost nabíjí energií a chutí zase bojovat o každý míč. Přesně takové okysličení jsme potřebovali. VT AGU nyní neprožíval dobré výsledky a toto doplnění kádru je pro nás živou vodou. Sice to bude chtít čas, ale pokud budeme trpělivý a kluci na sobě budou pracovat, výsledky se jistě dostaví", optimisticky se dívá do budoucnosti zakladatel a vedoucí AGU.

David, starší z bratrů má výborný servis, vyznačuje se neskutečnou bojovností v poli a na síti bude jistě hráč s různým typem zakončení. Navazuje na dřívější volejbalové zkušenosti z dorostenecké kategorie.

Hynek, ten mladší, je zase vysoký hráč, který bude platit na síti jako dobrý blokař a jistě se brzo stane i kvalitním smečařem. Jako fotbalista má postřeh, dobrý pohyb a dobré myšlení.
119057301_349549376099859_8878450682892252119_n.jpg
Kdo by si pomyslel, před deseti lety, když byl po vzoru turnaje v Jeclově uspořádán první ročník volejbalového zápolení amatérských smíšených družstev na kurtech v Lukách, že tento turnaj bude mít deset úspěšných pokračování. Ano, je to už deset let, co parta kolem rodiny Karla Všetečky začala psát historii pokračovatelů volejbalu v Lukách nad Jihlavou. A děda Karel v 73 letech válí nadále s generačně mladšími volejbalisty.

Jubilejní desátý ročník přivábil na kurty za sokolovnu 10 družstev převážně z Jihlavy, ale i z Třeště či nováčka ze Zbýšova (okres Vyškov) a to pořadatel musel z kapacitních důvodů odříci další zájemce Batelov nebo Velké Meziříčí. Letos se turnaje zúčastnil i ukrajinský volejbalista Jury. Takže se dá s nadsázkou říci, že turnaj je už nejen celorepublikový (jezdí k nám týmy od Vysokého Mýta, Chrudimi, Havl. Brodu nebo od Brna), ale vlastně „mezinárodní“ :-).

Počasí po dvou letech konečně přálo a po úvodním přípitku všech 70 účastníků turnaje, se rozjel nefalšovaný „volejbalový maraton“. Hrálo se téměř 11 hodin a turnaj končil až za soumraku. Letošní ročník přivábil špičku amatérských volejbalistů z Jihlavska a úroveň utkání byla asi největší za celou éru turnaje, aby ne když moc volejbalových akcí v okolí v době koronaviru neproběhlo. Úspěchem je, že bronz zůstal zásluhou Mimoňů doma v Lukách.

„Jsme rádi, že na turnaj si našli cestu i loučtí diváci a přispěli k ještě lepší atmosféře utkání a k vydařené celodenní sportovní události“, se spokojeností glosoval akci hlavní pořadatel Marek Mašát. Turnaj byl po závěrečném slavnostním ceremoniálu ukončen nočním překvapením – ohňostrojem a vydařenou afterparty s DJ Půlpísničkou.

Pořádající oddíl VT AGU si velice váží dlouholeté podpory městyse Luka nad Jihlavou, bez které by se turnaj obtížně uskutečňoval, zvláště v této ekonomicky nelehké době. Velké díky pak patří i všem, kteří turnaj po deset let pomáhají realizovat a všemožně podporovat a samozřejmě týmům, které se sem rádi vracejí a vědí, že LUKA = BAŠTA AMATÉRSKÉHO VOLEJBALU.

Konečné pořadí družstev:

1. Zářivá budoucnost Jihlava
2. To stačí Jihlava
3. MIMONI Luka nad Jihlavou
4. Na pohodu Jihlava
5. Blumy Jihlava
6. 4. Pralesní Třešť
7. Rošťáci Jihlava
8. VT AGU Luka nad Jihlavou
9. Nezmaři Jihlava
10. Borůvky Zbýšov
Pozvánka 2020 (upr).jpg
Nazdar volejbaloví kamarádi,

protože se nám termín turnaje blíží, přinášíme vám další aktuality k X. ročníku AGU CUPu. V současné době je za okny nevábně, chladno a deštivo, ale pevně věříme, že se tento víkend a na začátku příštího týdne obloha vyprší a sobota 5.9.2020 bude PĚKNĚ :-).

Připravili jsme pro každý tým (resp. pro sestavu šesti hráčů) vždy jídelní poukazy, poukazy na pivo/limo, balení minerálek v ceně startovného. Takže není potřeba zatěžkávat bagáž lahvemi na pití. Chovejme se ekologicky, ať pak nemusíme skoro do půlky plné minerálky vyhazovat, ale je to samozřejmě jen prosba :-). Bufet nabídne sympatickou obsluhu a samozřejmě čepované pivo, nealko pivo, kofolu, limo, teplá jídla, kořaličku, vínko, sladkosti...samozřejmě nebude chybět tradiční buchtička ZDARMA :-D

Máme pro vás překvapení při slavnostním zahájení turnaje a pak noční překvapení po ukončení turnaje. Ceny budou pro všechny družstva a určitě budou stravitelné :-) a některé i blýskavé :-). Kdo bude chtít může zůstat i na oblíbenou after párty s DJ-em "Půlpísničkou".

A pokud se bavíme o systému a o tom jak si zahrajete, tak věřte, že sety budou do 20 bodů a to vždy dva a každý tým odehraje během turnaje 6-7 utkání dle umístění v základních skupinách.

10. ROČNÍK = 10 TÝMŮ NA POHODU = HODNĚ VOLEJBALU = SERVIS A KVALITNÍ ZÁZEMÍ PRO VOLEJBALISTY = SPOKOJENOST VŠECH = OSLAVA TRADIČNÍHO TURNAJE

Moc se na vás těšíme ;-)

Mára
volejbalistky-tym.jpg
1. VT AGU Luka nad Jihlavou
2. MIMONI Luka nad Jihlavou
3. NA POHODU Jihlava
4. TO STAČÍ Jihlava - nováček
5. 4. PRALESNÍ Třešť
6. NEZMAŘI Jihlava/Bystřice - nováček
7. ZÁŘIVÁ BUDOUCNOST Jihlava - nováček
8. BLUMY Jihlava
9. TÁTA V SAKU Zbýšov (okr. Vyškov) - nováček
10. ROŠŤÁCI Jihlava
2020 Jeclov.jpg
V sobotu 8.8. jsme se zúčastnili v rámci naší desáté sezony tradičního turnaje v Jeclově O pohár hvězdy Jeclova. Turnaj slavil desátý ročník a my jako jediní jsme se mohli pyšnit účástí na všech ročnících. No a letos se nám podařilo vlastně při desátém startu zopakovat umístění na 5. místě :-) i když v prvním ročníku to byl poslední flek, letos jsme skončili se dá říci v polovině.

Turnaje se zúčastnilo 8 mančaftů, které byly rozděleny do dvou základních skupin po 4. My nastoupili do prvního utkání proti nováčkovi turnaje družstvu Kronospan (pozn. zde startovali i 3 volejbalisté ze 4. Pralesní). Soupeři se snažili, ale naši zkušenou hrou jsme si vítězství pohlídali. Druhý zápas už nás čekal větší oříšek a to celek NA POHODU. Známe jejich kvalitu, ale do utkání jsme se vrhli srdnatě a soupeři jsme překvapivě dělali docela vrásky. Nakonec jsme prohráli, ale jen těsně a vlastně v součtu o 3 míče. Což byla škoda. Třetí zápas nás čekaly dobře známé a favorizované BLUMY. A kdo si říkal, že to bude jen otázka času, byl vyvedenou z míry, když nás přihlížející doslova hnali za každým bodem a my překvapivě Blumy zaskočili 15:6 v první sadě. Jenže občas platí, že každý set je jiný a to se bohužel záhy ukázalo. Když Blumy odpověděly a vrátily nám úder 4:15. Toužebné semifinálevé boje se nám nenávratně vzdálili, byť náš výkone byl velmi solidní.

Čekalo nás tak rozhodující klání "jen" o 5. místo. Tam jsme se střetli s týme z druhé skupiny GZEL. V prvním setu jsme díky nekompromisnímu servisu jasně vyhráli. Druhý jsme už pojali profesorsky a naštěstí jsme si vítězství pohlídali, i když to byla pěkná plácaná. Nakonec jsme tedy zavzpomínali třeba na stejný výsledek v Jeclově v roce 2016.

SESTAVA: Míra, Libor, Petr B., Karel, Mára, Šárka, Jiřka, Yaris
26.6.2021 - COLOR CUP (1. ročník)
Chotěboř (kurty antuka)

4.8.2021 - TRADIČNÍ TURNAJ (19. ročník)
Oudoleň (kurty písek)

4.9.2021 - VIP Oslava Mára 40 (11. ročník)
Luka nad Jihlavou (kurty antuka)

?.12.2021 - VÁNOČNÍ TURNAJ (9. ročník)
Třešť (městská hala)
2021.png
Počasí radar
Děkujeme za návštěvu a přízeň!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one