slavíme 10 LET NA SAKU     

2010 - 2020
TJ Sokol Luka nad Jihlavou
bANNER 10 let AGU.png
Milí spoluhráčí, ex-spoluhráči a přátelé našeho volejbalového týmu AGU,

je tomu letos na jaře neuvěřitelných 10 let, co jsme poprvé natáhli šňůru na hřišti v Otíně a sebrali nějaký laciný míč a vyrazili plácat něco jako volejbal. Začali jsme jako rodina a pár přátel a netrvalo dlouho a v létě už jsme se hlásili na turnaj do Jeclova 2010, kde jsme totálně vybouchli, ale neodradilo nás to a letos už je to 10. rok, co volejbal pořád plácáme, asi trochu lépe, ale pořád nás to amatérské hraní baví.

K letošnímu kulatému výročí připravujeme na sklonku léta v sobotu 5. září 2020 velkou oslavu v podobě X. ročníku volejbalového turnaje AGU CUP. Snad nám bude přát počasí a uskuteční se i večerní překvapení.

Chystáme ještě na letošní desátou sezonu i speciální sadu dresů a na letním soustředění proběhne oslava.

Tak HODNĚ, ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ náš týme AGU...
20190907_183810.jpg
První zářijová sobota patří v Lukách nad Jihlavou už devět let venkovnímu volejbalovému turnaji a nejinak tomu mělo být i letos. Bohužel noční déšť udělal z kurtů spíše „bazény“ a deštivé počasí v průběhu dne značně nabouralo plány pořadatelů s tím, že turnaj na třech hřištích proběhne. Marek Mašát, jeden z pořadatelů TJ Sokol Luka nad Jihlavou k tomu podotkl: „Pro letošní rok jsme udělali velký kus práce, abychom turnaj více propagovali a povznesli jej zpět na dřívější kvalitní úroveň. Poslední tři ročníky začalo jezdit méně týmů (pozn. loni jen šest celků). Promo turnaje se povedlo a my museli dokonce tři týmy odmítnout. Do turnaje bylo zaregistrováno dvanáct smíšených družstev a měly přijet týmy mj. i z Brna, Bystřice (Středočeský kraj) či Skutče (Pardubický kraj).“

A jak to dopadlo? Turnaj se nakonec musel zredukovat na polovinu startujících, tedy šest mančaftů, a přesunout do sokolovny. Zde se utkaly týmy AGU, Mimoni (oba Luka nad Jihlavou), Rošťáci, Blumy (oba Jihlava) a nováčci turnaje Na pohodu (Jihlava) a VT Kněžice, v systému každý s každým na dva sety.

Jednotlivá utkání nabídla dramatickou podívanou, pěkné výměny a boj o každý míč. Vítězem turnaje se stal nakonec celek Blum z Jihlavy, který obhájil vítězství z loňského ročníku. Domácí červenočerní volejbalisté AGU tentokrát bojovali s marodkou a dalšími indispozicemi a museli doplnit svoji šestici o dva hosty z Polné. Ani to jim však nepomohlo a bohužel se museli spokojit s posledním šestým místem.

Celkově se turnaj vydařil ke vší spokojenosti a již nyní se můžou všichni příznivci volejbalu těšit na jubilejní desátý ročník, který snad bude ve znamení lepšího počasí a přiláká kvalitní týmy z širokého okolí a rovněž diváky. Termín turnaje je plánován na 5. 9. 2020.

Tabulka turnaje:

1. BLUMY Jihlava
2. NA POHODU Jihlava
3. MIMONI Luka nad Jihlavou
4. ROŠŤÁCI Jihlava
5. VT Kněžice
6. VT AGU Luka nad Jihlavou
Pozvánka Agu cup 2019.jpg
9. ročníku turnaje AGU CUP v Lukách nad Jihlavou je již obsazený. Děkujeme za zájem i dalším týmům, ale kapacita je stanovena a jde nám o to, aby si každý zahrál v odpovídajících setech a utkáních. Příště prosím reagujte dříve.

SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH TÝMŮ:

- VT AGU Luka nad Jihlavou
- ROŠŤÁCI Jihlava
- MIMONI Luka nad Jihlavou
- NEZMAŘI Jihlava/Bystřice (okr. Benešov) - nový tým
- VT Kněžice - nový tým
- BLUMY Jihlava
- NA POHODU Jihlava
- ZÁŘIVÁ BUDOUCNOST Jihlava - nový tým
- HRANATÁ KOULE Jihlava
- MŮRY Brno - nový tým
- TO STAČÍ Jihlava - nový tým
- CHLASTÍCI Polná
54435706_10155794379650518_3514180711609270272_n.jpg
Letošní sezóna venkovních turnajů se vzhledem k bídnému počasí v květnu začala se zpožděním a po zrušení několika turnajů byl první pod otevřeným nebem ten ve Zbýšově (okr. Vyškov). Již po čtvrté se vydali na víc jak stokilometrovou cestu za volejbalovým štěstím kamarádi ze dvou louckých týmů VT AGU a Mimoňi. Odvážný celek PÁSKAŘŮ v sestavě: Karel V., Mára, Yaris, Bedy, David, Michal, Lenka Cing. a Iveta nečekaně vyhráli základní skupinu bez ztráty kytičky a ve finálovém souboji porazili po tuhém boji favority Múry z Brna v tie-breaku a urvali skvělé první místo a to poprvé mimo turnaje v Lukách na domácí půdě (pozn. Winter cup, AGU cup).
26232177_960039774159381_243811172132728071_o.jpg
Jak je krutý los turnaje, poznali na vlastní kůži volejbalisté VT AGU Luka nad Jihlavou na Vánočním turnaji v Třešti, když skončili druzí ve skupině "A". Následně byli nuceni podle klíče turnaje, hrát jen skupinu o 5.-9. místo a ač nepoznali prohru až v posledním mači proti Srdcařům, kdy frustrováni a trochu bez energie po náročném turnaji na soupeře nestačili, obsadili při jediné prohře na závěr až 7. místo.

Sestava: Jirka, Mára, Šárka, Jiřka a Míra (j.h. Polná) a Michal Kab. (j.h. VT Batelov).
PALAČINKOVÝ TURNAJ (5. ročník)
Jihlava (hala Modeta)

25.4.2020 - JEŽEK CUP (8. ročník)
Jihlava (hala Modeta)

?.6.2020 - BATELOVSKÁ SMEČ (13. ročník)
Batelov (kurty antuka)

?.6.2020 - TURNAJ SMÍŠENÝCH DRUŽSTEV (?. ročník)
Zbýšov okr. Vyškov (kurty písek)

?.7.2020 - TURNAJ O HVĚZDU JECLOVA (10. ročník)
Jeclov (kurty antuka)

1.8.2020 - TRADIČNÍ TURNAJ (20. ročník)
Oudoleň (kurty písek)

5.9.2020 - AGU CUP (10. ročník !!!)
Luka nad Jihlavou (kurty antuka)

?.10.2020 - O POHÁR MĚSTA SKUTEČ (11. ročník)
Skuteč (městská sportovní hala)

?.12.2020 - VÁNOČNÍ TURNAJ (8. ročník)
Třešť (městská hala)
Počasí radar
Děkujeme za návštěvu a přízeň!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one