slavíme 10 LET NA SAKU

2010 - 2020
TJ Sokol Luka nad Jihlavou

V JECLOVĚ JSME OBSADILI 5. MÍSTO

V sobotu 8.8. jsme se zúčastnili v rámci naší desáté sezony tradičního turnaje v Jeclově O pohár hvězdy Jeclova. Turnaj slavil desátý ročník a my jako jediní jsme se mohli pyšnit účástí na všech ročnících. No a letos se nám podařilo vlastně při desátém startu zopakovat umístění na 5. místě :-) i když v prvním ročníku to byl poslední flek, letos jsme skončili se dá říci v polovině.

Turnaje se zúčastnilo 8 mančaftů, které byly rozděleny do dvou základních skupin po 4. My nastoupili do prvního utkání proti nováčkovi turnaje družstvu Kronospan (pozn. zde startovali i 3 volejbalisté ze 4. Pralesní). Soupeři se snažili, ale naši zkušenou hrou jsme si vítězství pohlídali. Druhý zápas už nás čekal větší oříšek a to celek NA POHODU. Známe jejich kvalitu, ale do utkání jsme se vrhli srdnatě a soupeři jsme překvapivě dělali docela vrásky. Nakonec jsme prohráli, ale jen těsně a vlastně v součtu o 3 míče. Což byla škoda. Třetí zápas nás čekaly dobře známé a favorizované BLUMY. A kdo si říkal, že to bude jen otázka času, byl vyvedenou z míry, když nás přihlížející doslova hnali za každým bodem a my překvapivě Blumy zaskočili 15:6 v první sadě. Jenže občas platí, že každý set je jiný a to se bohužel záhy ukázalo. Když Blumy odpověděly a vrátily nám úder 4:15. Toužebné semifinálevé boje se nám nenávratně vzdálili, byť náš výkone byl velmi solidní.

Čekalo nás tak rozhodující klání "jen" o 5. místo. Tam jsme se střetli s týme z druhé skupiny GZEL. V prvním setu jsme díky nekompromisnímu servisu jasně vyhráli. Druhý jsme už pojali profesorsky a naštěstí jsme si vítězství pohlídali, i když to byla pěkná plácaná. Nakonec jsme tedy zavzpomínali třeba na stejný výsledek v Jeclově v roce 2016.

SESTAVA: Míra, Libor, Petr B., Karel, Mára, Šárka, Jiřka, Yaris