slavíme 10 LET NA SAKU

2010 - 2020
TJ Sokol Luka nad Jihlavou

V OUDOLENI PODAŘENÝ VÝKON

VT AGU se letos na historicky třetím startu v Oudoleni dařilo a za pomocí dvou hráčů z celku BLUM(Rity a Petra Bed.), se podařilo vybojovat velmi solidní 5.místo. Turnaj byl rozlosován na dvě základní skupiny, přičemž ta naše měla pět celků(pozn. o jeden tým více než druhá skupina) a hlavně získala přízvisko "skupina smrti", protože do ní bylo nalosováno několik silných soupeřů, kteří v minulosti obsadili vždy stupně vítězů - např. Chaloupka, Kasa 5 a 111. Jelikož se hrály dlouhé sety, dostali jsme se k prvnímu duelu až okolo 11 hodiny, kdy jsme změřili síly s loňským vícemistrem KASOU 5. Přesto, že se jednalo o náš první zápas, oproti rozehranému soupeři, který v repríze loňského finále porazil Chaloupku, začali jsme turnaj nebojácně a po vyrovnaném boji jsme se mohli těšit z vítězství v třetím zkráceném setu(2:1). Na druhé utkání jsme si museli počkat, jelikož skupina favoritů přinášela samé vyrovnané zápasy, které se rozhodovaly až v tie-breaku. V druhém utkání na nás čekal černý kůň skupiny STANDŮV VÁNEK, který jsme však udolali po vyrovnaném boji 2:0 na sety. V třetím zápase na nás čekal loňský vítěz CHALOUPKA, který letos dost klopýtal a nebyl v optimální formě. Což nám mohlo nahrávat, ale naopak po prvním vyhraném setu, jako by na nás dolehla pomyslná deka a přestalo se dařit ve všech herních činnostech. Museli jsme se tak sklonit před rivalem v poměru 1:2 na sety. Po tomto těžkém duelu nás hned čekal poslední zápas skupiny a nebezpečně kousající celek "111". V prvním setu na nás dolehla předešlá prohra, avšak v druhém jsme jasně dominovali. Přišel tedy třetí rozhodující set, který byl opět jiný. Projevila se především únava z celkového turnaje a dlouhých utkání, navíc soupeř notně povzbuzovaný domácími fanoušky nepřipustil drama(1:2). Až při vyhodnocení tabulky základní skupiny jsme zjistili(zvláštní systém bodování pouze bod za celkovou výhru), že nám tento třetí rozhodující set přiřkl třetí nepostupovou příčku. Nicméně jsme na tom byli bodově lépe než konkurent z druhé skupiny a tak jsme si připsali 5. místo. Sice mrzí, že nám uteklo o chlup semifinále a možnost bojovat o medaile, ale i tak to byl pro letošní venkovní sezónu nejlepší výsledek.