slavíme 10 LET NA SAKU

2010 - 2020
TJ Sokol Luka nad Jihlavou

VT AGU NAKONEC V LIZE ČTVRTÝ

V sobotu proběhlo závěrečné kolo LPL. Domácí volejbalisté z AGU týmu se chtěli ještě poprat o možnost obsadit konečné třetí místo, to se však nepovedlo. V takřka přímém boji o bronz byl nad síly domácích tým 4. PRALESNÍ z Třeště. Hned první set naznačil, že to bude vyrovnaný a dlouhý boj. Pevnější nervy v koncovce první sady měl tým z Třeště(24:26). Zisk druhé sady byl velmi důležití krok pro obsazení 3. místa. Opět byla k vidění vyrovnaná hra, avšak šťastnější byl celek 4. Pralesní, který si tak zajistil kýžený bod a třetí místo v tabulce. 4. Pralesní hrála velmi účinný volejbal a byla pohyblivější. Hráčům VT AGU jako by někdo svazoval nohy a byla na nich znatelná nervozita. Ve třetím setu došlo při střetu o balon ke zranění domácí nahrávačky YARIS, která obdržela ránu loktem pod oko od svého spoluhráče Máry a musela odstoupit ze hry. Za zraněnou nahrávačku zaskočila JANA z týmu Tenistů. A aniž by se někdo tuto změnu přál, byl to impulz, který přispěl k náhlé změně ve hře hráčů VT AGU. Jako by tu najednou byl jiný tým. Loučtí volejbalisté byli najednou v pozici diktujícího hru. Získali třetí i čtvrtý set a zajistili si, alespoň bod a rozhodující pátý set. V tom opět měli navrch domácí a zaslouženě otočili průběh nepříznivě se vyvíjejícího zápasu z 0:2 na konečných 3:2.

Vedoucí týmu Mára k tomu řekl:"Moc jsme chtěli zvítězit 3:0 nebo 3:1 což by nám zaručovalo 3 body a teoretickou možnost získat v konečném pořadí třetí místo. Avšak jako by nám opět tento důležitý krok svázal ruce. Dost jsme se zpočátku trápili a nedařil se nám pohyb a útočná fáze. Hráči 4. Pralesní byli všude. Po prohraném 2. setu to z nás spadlo a navíc jsme bojovali i za zraněnou Yaris. To nás semklo a ukázali jsme vnitřní sílu týmu, když jsme otočili těžký vývoj utkání a vybojovali třetí vítězství v lize za sebou.Trochu mrzí, že nám o set resp. bod uteklo třetí místo, ale i tak vnímáme pozitiva z ligy a především z poslední vydařené fáze soutěže."

Výsledné skóre po utkání VT AGU - 4.PRALESNÍ 3:2 (24:26, 22:25, 25:22, 25:22, 15:12)

Sestava: Jirka, Petr B., Fanda, Mára, Lenka B., Yaris(Jana j.h.)