slavíme 10 LET NA SAKU     

2010 - 2020
TJ Sokol Luka nad Jihlavou
119057301_349549376099859_8878450682892252119_n.jpg
Kdo by si pomyslel, před deseti lety, když byl po vzoru turnaje v Jeclově uspořádán první ročník volejbalového zápolení amatérských smíšených družstev na kurtech v Lukách, že tento turnaj bude mít deset úspěšných pokračování. Ano, je to už deset let, co parta kolem rodiny Karla Všetečky začala psát historii pokračovatelů volejbalu v Lukách nad Jihlavou. A děda Karel v 73 letech válí nadále s generačně mladšími volejbalisty.

Jubilejní desátý ročník přivábil na kurty za sokolovnu 10 družstev převážně z Jihlavy, ale i z Třeště či nováčka ze Zbýšova (okres Vyškov) a to pořadatel musel z kapacitních důvodů odříci další zájemce Batelov nebo Velké Meziříčí. Letos se turnaje zúčastnil i ukrajinský volejbalista Jury. Takže se dá s nadsázkou říci, že turnaj je už nejen celorepublikový (jezdí k nám týmy od Vysokého Mýta, Chrudimi, Havl. Brodu nebo od Brna), ale vlastně „mezinárodní“ :-).

Počasí po dvou letech konečně přálo a po úvodním přípitku všech 70 účastníků turnaje, se rozjel nefalšovaný „volejbalový maraton“. Hrálo se téměř 11 hodin a turnaj končil až za soumraku. Letošní ročník přivábil špičku amatérských volejbalistů z Jihlavska a úroveň utkání byla asi největší za celou éru turnaje, aby ne když moc volejbalových akcí v okolí v době koronaviru neproběhlo. Úspěchem je, že bronz zůstal zásluhou Mimoňů doma v Lukách.

„Jsme rádi, že na turnaj si našli cestu i loučtí diváci a přispěli k ještě lepší atmosféře utkání a k vydařené celodenní sportovní události“, se spokojeností glosoval akci hlavní pořadatel Marek Mašát. Turnaj byl po závěrečném slavnostním ceremoniálu ukončen nočním překvapením – ohňostrojem a vydařenou afterparty s DJ Půlpísničkou.

Pořádající oddíl VT AGU si velice váží dlouholeté podpory městyse Luka nad Jihlavou, bez které by se turnaj obtížně uskutečňoval, zvláště v této ekonomicky nelehké době. Velké díky pak patří i všem, kteří turnaj po deset let pomáhají realizovat a všemožně podporovat a samozřejmě týmům, které se sem rádi vracejí a vědí, že LUKA = BAŠTA AMATÉRSKÉHO VOLEJBALU.

Konečné pořadí družstev:

1. Zářivá budoucnost Jihlava
2. To stačí Jihlava
3. MIMONI Luka nad Jihlavou
4. Na pohodu Jihlava
5. Blumy Jihlava
6. 4. Pralesní Třešť
7. Rošťáci Jihlava
8. VT AGU Luka nad Jihlavou
9. Nezmaři Jihlava
10. Borůvky Zbýšov
Pozvánka 2020 (upr).jpg
Nazdar volejbaloví kamarádi,

protože se nám termín turnaje blíží, přinášíme vám další aktuality k X. ročníku AGU CUPu. V současné době je za okny nevábně, chladno a deštivo, ale pevně věříme, že se tento víkend a na začátku příštího týdne obloha vyprší a sobota 5.9.2020 bude PĚKNĚ :-).

Připravili jsme pro každý tým (resp. pro sestavu šesti hráčů) vždy jídelní poukazy, poukazy na pivo/limo, balení minerálek v ceně startovného. Takže není potřeba zatěžkávat bagáž lahvemi na pití. Chovejme se ekologicky, ať pak nemusíme skoro do půlky plné minerálky vyhazovat, ale je to samozřejmě jen prosba :-). Bufet nabídne sympatickou obsluhu a samozřejmě čepované pivo, nealko pivo, kofolu, limo, teplá jídla, kořaličku, vínko, sladkosti...samozřejmě nebude chybět tradiční buchtička ZDARMA :-D

Máme pro vás překvapení při slavnostním zahájení turnaje a pak noční překvapení po ukončení turnaje. Ceny budou pro všechny družstva a určitě budou stravitelné :-) a některé i blýskavé :-). Kdo bude chtít může zůstat i na oblíbenou after párty s DJ-em "Půlpísničkou".

A pokud se bavíme o systému a o tom jak si zahrajete, tak věřte, že sety budou do 20 bodů a to vždy dva a každý tým odehraje během turnaje 6-7 utkání dle umístění v základních skupinách.

10. ROČNÍK = 10 TÝMŮ NA POHODU = HODNĚ VOLEJBALU = SERVIS A KVALITNÍ ZÁZEMÍ PRO VOLEJBALISTY = SPOKOJENOST VŠECH = OSLAVA TRADIČNÍHO TURNAJE

Moc se na vás těšíme ;-)

Mára
volejbalistky-tym.jpg
1. VT AGU Luka nad Jihlavou
2. MIMONI Luka nad Jihlavou
3. NA POHODU Jihlava
4. TO STAČÍ Jihlava - nováček
5. 4. PRALESNÍ Třešť
6. NEZMAŘI Jihlava/Bystřice - nováček
7. ZÁŘIVÁ BUDOUCNOST Jihlava - nováček
8. BLUMY Jihlava
9. TÁTA V SAKU Zbýšov (okr. Vyškov) - nováček
10. ROŠŤÁCI Jihlava
2020 Jeclov.jpg
V sobotu 8.8. jsme se zúčastnili v rámci naší desáté sezony tradičního turnaje v Jeclově O pohár hvězdy Jeclova. Turnaj slavil desátý ročník a my jako jediní jsme se mohli pyšnit účástí na všech ročnících. No a letos se nám podařilo vlastně při desátém startu zopakovat umístění na 5. místě :-) i když v prvním ročníku to byl poslední flek, letos jsme skončili se dá říci v polovině.

Turnaje se zúčastnilo 8 mančaftů, které byly rozděleny do dvou základních skupin po 4. My nastoupili do prvního utkání proti nováčkovi turnaje družstvu Kronospan (pozn. zde startovali i 3 volejbalisté ze 4. Pralesní). Soupeři se snažili, ale naši zkušenou hrou jsme si vítězství pohlídali. Druhý zápas už nás čekal větší oříšek a to celek NA POHODU. Známe jejich kvalitu, ale do utkání jsme se vrhli srdnatě a soupeři jsme překvapivě dělali docela vrásky. Nakonec jsme prohráli, ale jen těsně a vlastně v součtu o 3 míče. Což byla škoda. Třetí zápas nás čekaly dobře známé a favorizované BLUMY. A kdo si říkal, že to bude jen otázka času, byl vyvedenou z míry, když nás přihlížející doslova hnali za každým bodem a my překvapivě Blumy zaskočili 15:6 v první sadě. Jenže občas platí, že každý set je jiný a to se bohužel záhy ukázalo. Když Blumy odpověděly a vrátily nám úder 4:15. Toužebné semifinálevé boje se nám nenávratně vzdálili, byť náš výkone byl velmi solidní.

Čekalo nás tak rozhodující klání "jen" o 5. místo. Tam jsme se střetli s týme z druhé skupiny GZEL. V prvním setu jsme díky nekompromisnímu servisu jasně vyhráli. Druhý jsme už pojali profesorsky a naštěstí jsme si vítězství pohlídali, i když to byla pěkná plácaná. Nakonec jsme tedy zavzpomínali třeba na stejný výsledek v Jeclově v roce 2016.

SESTAVA: Míra, Libor, Petr B., Karel, Mára, Šárka, Jiřka, Yaris
bANNER 10 let AGU.png
Milí spoluhráčí, ex-spoluhráči a přátelé našeho volejbalového týmu AGU,

je tomu letos na jaře neuvěřitelných 10 let, co jsme poprvé natáhli šňůru na hřišti v Otíně a sebrali nějaký laciný míč a vyrazili plácat něco jako volejbal. Začali jsme jako rodina a pár přátel a netrvalo dlouho a v létě už jsme se hlásili na turnaj do Jeclova 2010, kde jsme totálně vybouchli, ale neodradilo nás to a letos už je to 10. rok, co volejbal pořád plácáme, asi trochu lépe, ale pořád nás to amatérské hraní baví.

K letošnímu kulatému výročí připravujeme na sklonku léta v sobotu 5. září 2020 velkou oslavu v podobě X. ročníku volejbalového turnaje AGU CUP. Snad nám bude přát počasí a uskuteční se i večerní překvapení.

Chystáme ještě na letošní desátou sezonu i speciální sadu dresů a na letním soustředění proběhne oslava.

Tak HODNĚ, ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ náš týme AGU...
20190907_183810.jpg
První zářijová sobota patří v Lukách nad Jihlavou už devět let venkovnímu volejbalovému turnaji a nejinak tomu mělo být i letos. Bohužel noční déšť udělal z kurtů spíše „bazény“ a deštivé počasí v průběhu dne značně nabouralo plány pořadatelů s tím, že turnaj na třech hřištích proběhne. Marek Mašát, jeden z pořadatelů TJ Sokol Luka nad Jihlavou k tomu podotkl: „Pro letošní rok jsme udělali velký kus práce, abychom turnaj více propagovali a povznesli jej zpět na dřívější kvalitní úroveň. Poslední tři ročníky začalo jezdit méně týmů (pozn. loni jen šest celků). Promo turnaje se povedlo a my museli dokonce tři týmy odmítnout. Do turnaje bylo zaregistrováno dvanáct smíšených družstev a měly přijet týmy mj. i z Brna, Bystřice (Středočeský kraj) či Skutče (Pardubický kraj).“

A jak to dopadlo? Turnaj se nakonec musel zredukovat na polovinu startujících, tedy šest mančaftů, a přesunout do sokolovny. Zde se utkaly týmy AGU, Mimoni (oba Luka nad Jihlavou), Rošťáci, Blumy (oba Jihlava) a nováčci turnaje Na pohodu (Jihlava) a VT Kněžice, v systému každý s každým na dva sety.

Jednotlivá utkání nabídla dramatickou podívanou, pěkné výměny a boj o každý míč. Vítězem turnaje se stal nakonec celek Blum z Jihlavy, který obhájil vítězství z loňského ročníku. Domácí červenočerní volejbalisté AGU tentokrát bojovali s marodkou a dalšími indispozicemi a museli doplnit svoji šestici o dva hosty z Polné. Ani to jim však nepomohlo a bohužel se museli spokojit s posledním šestým místem.

Celkově se turnaj vydařil ke vší spokojenosti a již nyní se můžou všichni příznivci volejbalu těšit na jubilejní desátý ročník, který snad bude ve znamení lepšího počasí a přiláká kvalitní týmy z širokého okolí a rovněž diváky. Termín turnaje je plánován na 5. 9. 2020.

Tabulka turnaje:

1. BLUMY Jihlava
2. NA POHODU Jihlava
3. MIMONI Luka nad Jihlavou
4. ROŠŤÁCI Jihlava
5. VT Kněžice
6. VT AGU Luka nad Jihlavou
Pozvánka Agu cup 2019.jpg
9. ročníku turnaje AGU CUP v Lukách nad Jihlavou je již obsazený. Děkujeme za zájem i dalším týmům, ale kapacita je stanovena a jde nám o to, aby si každý zahrál v odpovídajících setech a utkáních. Příště prosím reagujte dříve.

SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH TÝMŮ:

- VT AGU Luka nad Jihlavou
- ROŠŤÁCI Jihlava
- MIMONI Luka nad Jihlavou
- NEZMAŘI Jihlava/Bystřice (okr. Benešov) - nový tým
- VT Kněžice - nový tým
- BLUMY Jihlava
- NA POHODU Jihlava
- ZÁŘIVÁ BUDOUCNOST Jihlava - nový tým
- HRANATÁ KOULE Jihlava
- MŮRY Brno - nový tým
- TO STAČÍ Jihlava - nový tým
- CHLASTÍCI Polná
PALAČINKOVÝ TURNAJ (5. ročník)
Jihlava (hala Modeta)

25.4.2020 - JEŽEK CUP (8. ročník)
Jihlava (hala Modeta)

?.6.2020 - BATELOVSKÁ SMEČ (13. ročník)
Batelov (kurty antuka)

?.6.2020 - TURNAJ SMÍŠENÝCH DRUŽSTEV (?. ročník)
Zbýšov okr. Vyškov (kurty písek)

?.7.2020 - TURNAJ O HVĚZDU JECLOVA (10. ročník)
Jeclov (kurty antuka)

1.8.2020 - TRADIČNÍ TURNAJ (20. ročník)
Oudoleň (kurty písek)

5.9.2020 - AGU CUP (10. ročník !!!)
Luka nad Jihlavou (kurty antuka)

?.10.2020 - O POHÁR MĚSTA SKUTEČ (11. ročník)
Skuteč (městská sportovní hala)

?.12.2020 - VÁNOČNÍ TURNAJ (8. ročník)
Třešť (městská hala)
Počasí radar
Děkujeme za návštěvu a přízeň!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one