slavíme 10 LET NA SAKU     

2010 - 2020
TJ Sokol Luka nad Jihlavou
40617186_331470507426624_7733663390446387200_n.jpg
8. ročník turnaje AGU CUP se poprvé, ve své historii, pro nepřízeň počasí musel uskutečnit v sokolovně a oslavil tak nečekaně 90 let této sportovní budovy. Dalším zklamáním kromě počasí byl i malý počet přihlášených (pozn. 6 družstev), což v konečném důsledku bylo nakonec dobře, protože více týmů by neumožnilo odehrát turnaj na jednom kurtu. Týmy hrající LPL doplnil tým ČMELÁKŮ ze Skutče, který přijel až z okresu Chrudim a zpestřil duely tradičních soků z místní soutěže. Domácí celek VT AGU se po celý rok potýká s nedostatkem hráčů a tak musel pomoci Honza (To stačí) a bývalý hráč Petr B., který již před turnajem hlásil možný návrat mezi černočervené.

V prvním utkání domácí AGUáni pod novým osvětlením nečekaně nepustili do hry Čmeláky ze Skutče a využili znalosti prostředí sokolovny a nečekaně urvali body za vítězství. V dalším zápase loučtí VT porazili pro změnu Rošťáky a když překvapili i v derby utkání své rivaly Mimoně, pak se zrodil černý kůň turnaje pod hlavičkou pořádajícího VT AGU. O vítězství v turnaji prakticky rozhodoval vzájemný mač obou doposud suverénních družstev a to BLUM a VT AGU. V něm opět překvapovali herní kompaktností, pohodou a výborným polem pořádající volejbalisté VT AGU, avšak silný tým Blum složený víc jak z poloviny z bývalých registrovaných volejbalistů projevil kvalitu a zkušenost a zápas nakonec ovládl. Po vítězství Blum i nad Mimoni, mohli hráči VT AGU dohrávat již s jistotou stříbrných medailí. Na vítězné vlně a uvolněným výkonem volejbalisté AGU korunovali svůj výborný výkon i vítězstvím nad 4. PRALESNÍ z Třeště.

Pořádající tým tak vylepšil loňskou třetí příčku o jeden stupínek a po delší době zavzpomínal na medailové časy s kvalitním pojetím hry.

Sestava: Mára, Karel V., Petr B.(j.h.), Honza F.(j.h.), Šárka, Yaris

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. BLUMY Jihlava
2. VT AGU Luka nad Jihlavou
3. MIMONI Luka nad Jihlavou
4. ČMELÁCI Skuteč
5. ROŠŤÁCI Jihlava
6. 4. PRALESNÍ Třešť
Silhouette_Volleyball.JPG
Tradičně první sobotu v září, letos 1.9.2018, se uskuteční další ročník volejbalového turnaje amatérů smíšených družstev na antukových kurtech v Lukách nad Jihlavou.

Konečná soupiska přihlášených týmů:

1. VT AGU Luka nad Jihlavou
2. MIMONI Luka nad Jihlavou
3. BLUMY Jihlava
4. KLADKOSTROJ Skuteč (okr. Chrudim)
5. ROŠŤÁCI Jihlava
6. 4.PRALESNÍ Třešť
31131029_10212840810508981_8864669897439838208_n.jpg
Jak začít v reportu z Modety? VT AGU prostě nešlape. Volejbalistům s červenočernými dresy nelze upřít snaha a bojovnost, nicméně údernost, efektivnost v zakončení a pomyslná herní lehkost natož pomyslné štěstí jsou z roku 2017 ta tam. V úvodu turnaje obdrželi AGUáni do základní skupiny těžké soky - Blumy a celek NA POHODU (Srdcaři). Se Srdcaři to bývá vždy zajímavé a bojovné utkání a ne jinak tomu bylo i na Ježek cupu. Nicméně kvalita týmu Na pohodu byla opět rozhodující faktor - výsledek 0:2. Proti Blumám šli VT AGU s cílem pokusit se o malý zázrak a to se podařilo, když Loučtí ukořistili jeden set a získali první a zároveň poslední bod v úvodu turnaje

Třetí místo určilo, že tým z Luk nastoupil do skupiny o umístění a zahrál si o celkové 6.-9. místo. První duel svedl Aguány opět proti Blumá a tentokrát se překvapení nekonalo a Blumy zvítězily. V dalším duelu volejbalisté z Luk chtěli urvat body s 4.PRALESNÍ, ale byl to spíše boj sám se sebou. Nakonec se podařilo s vypětím sil brát alespoň těžce vydřený bod, ten však ve finále nebyl moc platný. VT AGU totiž proti SK Saku poprvé ve své historii neuspěl a musel vypít kalich hořkosti do dna. Poslední 9. místo je tak velkým zklamáním avšak odrazem současného rozpoložení tradičního týmu z Luk.

Sestava: Jirka, Karel V., Libor, Mára, Yaris, Lucka Št.(j.h.)
DSC_1439.JPG
Vzhledem k tomu, že letošní Winter cup na domácí půdě neproběhl, bude první turnaj tohoto roku pro volejbalisty AGU na neoblíbené palubovce v Jihlavě na ul. Okružní. Loučtí volejbalisté se zúčastní Ježek cupu jako pravidelný účastník již po šesté (výsledky od roku 2017 - 5. místo, 9. místo, 4. místo, 12. místo, 12. místo). Volejbalisté VT AGU se pokusí po nepodařené zimní sezoně v rámci LPL získat sebedůvěru a odrazit se k lepší herní pohodě i výsledkům.

Předpokládaná sestava: Jirka, Libor, Mára, Karel V., Yaris, Lucka (j.h.)
26815469_960035807493111_328358710207883113_n.jpg
Volejbalisté VT AGU včera v Třešti na Vánočním turnaji po páté zakončili volejbalovou sezonu. Červenočerní Aguáni v plné síle vstoupili do turnaje (pozn. účastnilo se 15 týmů a hrálo se na 3 kurtech) ve skupině B, kde se utkali se čtyřmi soupeři. Porazili Šontáky, Motejly a v dramatickém duelu ženskou šestici Uranové jádro a podlehli jen jednomu z favoritů Blumám, které nastoupily takřka v dream týmu. Bojovný a kompaktní výkon celého celku AGU byl odměněn zaslouženě postupem do finálové pětky.

Prvním soupeřem ve finálových bojích byli dobře známí Srdcaři, se kterými to byl opět vyrovnaný boj, ale Srdcaři nakonec opět odcházeli s vítězstvím. Druhý mač měl příchuť derby, aby ne, když se volejbalisté VT AGU setkali s rivaly Mimoni, kteří navíc posíleni, chtěli Aguánům opět udělit lekci. To se však nekonalo a tým AGU utkání perfektně zvládl a připsal si do finálové skupiny první body za vítězství. Jenže Mimoni se oklepali a nečekaně porazili Blumy a Srdcaře a tak hráčům AGU nezbylo nic jiného než porazit někoho z favoritů na celkové vítězství v turnaji. Ve třetím duelu se tým AGU postavil proti silnému soku TO STAČÍ, který hraje soutěž AVL a červenočerní srdnatě odolávali. Jenže soupeř má zkušenosti, kvalitu a stabilizovaný kádr, který srdnatě bojující loucké volejbalisty nakonec udolal. Bez potřebné pauzy na oddych sehráli Aguáni ihned i poslední utkání dne znovu proti Blumám a byla to prakticky hra kočky s myší. Volejbalisté se zkušenostmi z vyšších registrovaných soutěžích nedali louckým amatérům šanci a úderným útokem VT AGU eliminovali ze hry.

Volejbalisté VT AGU tak již po třetí obsadili v Třešti 5. místo, letos však je toto umístění bráno jako úspěch, protože na turnaji startovalo 15 družstev.

Sestava: Jirka, Libor, Mára, Karel V., Šárka, Terka, Yaris
PALAČINKOVÝ TURNAJ (5. ročník)
Jihlava (hala Modeta)

25.4.2020 - JEŽEK CUP (8. ročník)
Jihlava (hala Modeta)

?.6.2020 - BATELOVSKÁ SMEČ (13. ročník)
Batelov (kurty antuka)

?.6.2020 - TURNAJ SMÍŠENÝCH DRUŽSTEV (?. ročník)
Zbýšov okr. Vyškov (kurty písek)

?.7.2020 - TURNAJ O HVĚZDU JECLOVA (10. ročník)
Jeclov (kurty antuka)

1.8.2020 - TRADIČNÍ TURNAJ (20. ročník)
Oudoleň (kurty písek)

5.9.2020 - AGU CUP (10. ročník !!!)
Luka nad Jihlavou (kurty antuka)

?.10.2020 - O POHÁR MĚSTA SKUTEČ (11. ročník)
Skuteč (městská sportovní hala)

?.12.2020 - VÁNOČNÍ TURNAJ (8. ročník)
Třešť (městská hala)
Počasí radar
Děkujeme za návštěvu a přízeň!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one