slavíme 10 LET NA SAKU     

2010 - 2020
TJ Sokol Luka nad Jihlavou
DSCN1114.jpg
Od 15:00 nastoupí domácí volejbalový tým AGU proti pětinásobnému vítězi BLUMÁM do své páté sezony v již tradiční LPL. I letos se celá soutěž odehraje v loucké sokolovně. Jednotlivá kola ligy nabídnou vždy pět utkání, ve kterých se představí všech pět startujících celků (pozn.: VT AGU, Mimoni, Blumy, Rošťáci a 4. pralesní). Všímavý fanoušek jistě postřehl, že v sezóně 2017/18 bude o jeden mančaft méně. Zúžený kádr AGUánů letos neumožnil postavit do soutěže dva celky tak, jako tomu bylo v předchozích sezonách.

Ve druhém utkání v cca 17:00 změří domácí síly s loňským posledním celkem Rošťáků z Jihlavy.

Předpokládaná sestava: Jirka, Libor, Karel V., Mára, Šárka a Yaris

Vstupné je dobrovolné. Bufet bude opět otevřen. Všichni jsou srdečně zváni si užít první volejbalovou sobotu která začíná od 13:00, kdy začne první utkání dvou favoritů soutěže Blum a Mimoňů.
foto: P. Korčák

foto: P. Korčák

Po letní sezóně volejbalový kolotoč pokračuje a týmy se přesunuly do tepla sportovních hal. VT AGU začal halovou sezonou stejně jako loni v turnaji O pohár města Skuteč. Tentokrát do krásné městské sportovní haly zavítalo jen 7 družstev (pozn. loni 12) a tak všichni změřili své síly v souboji se všemi. Loucký tým měl proti loňsku co zlepšovat, avšak vzpomínky na minulý neúspěch a těžký los pro začátek (Lachtani Hr. Králové a Hlinsko), jako by svazovaly volejbalistům z Luk nad Jihlavou ruce. Až ve třetím utkání se zadařilo zvítězit proti Salátům v tie-breaku. Pak AGUáni bojovali a ve vyrovnaném utkání prohráli o dva míče v tie-breaku s Antikem Svitavy. V předposledním utkání Loučtí volejbalisté ,již zmoženi náročným turnajem, nestačili na celek Navostro.

O konečném umístění rozhodovalo až poslední utkání dne a navíc s domácím celkem BP Skuteč. Byl to zápas o všechno. V tomto duelu však hráči VT AGU chtěli více a ukázali větší morálku a touhu po vítězství. Nakonec získali za výhru první 3 body a zároveň se dá říct "zlaté", jelikož dopomohly k solidnímu 5. místu.

Sestava: Karel V., Mára, David (j.h. Mimoni), Honza (j.h. Starka, PaletPro, Ježkovi oči),Yaris, Šárka
WP_20161008_002.jpg
Obdrželi jsme opět pozvánku na halový podzimní turnaj do krásné multifunkční sportovní haly ve Skutči. Loni jsme jako nováček byli patřičným otloukánkem, který uhrál jediný set a tak jsme si řekli, že to letos zkusíme znovu. Turnaj ve Skutči má výbornou organizaci a skvělé zázemí, čemuž i odpovídá silné složení týmů z Pardubického kraje. Letos jedeme zkusit štěstí v silnější sestavě, tak uvidíme, jak se zadaří.
3.místo VT AGU

3.místo VT AGU

Ještě v pátek to s počasím vypadalo bledě. Pořadatelé turnaje však riskli venkovní variantu a vyplatilo se. Počasí dopadlo nakonec po pátečním celodenním dešti na jedničku. Letošní ročník byl nakonec zredukován při osmi startujících na dva kurty, ale turnaj nenabízel dlouhé prodlevy mezi utkáními a všechna družstva si dosyta zahrála tři utkání v základní skupině a následně tři utkání ve skupině o umístění. Finálovou skupinu vytvořila tato čtyřka: BLUMY, SRDCAŘI, VT AGU Luka nad Jihlavou a MIMONI. Skupinu o 5.-8. místo sehrála družstva HRANATÁ KOULE, 4. PRALESNÍ, ROŠŤÁCI a nováček turnaje BATELOV.

Finálová skupina nabídla dramatický vývoj, který nakonec vykrystalizoval ve vítězství BLUM. Stříbro brali Srdcaři. Bronz domácí VT AGU (pozn. po nepodařených minulých ročnících domácí tým vystoupal konečně na stupně vítězů a potvrdil, že letošní sezóna a tři bronzové medaile patří mezi vydařené). Nepopulární bramborovou medaily museli skousnout stateční bojovníci Mimoni.

V druhé skupině dominoval nováček Batelov, kterému jen o chlup unikla účast ve finále. Šesté místo obsadili jihlavští Rošťáci. Na sedmé pozici se ustájila trápící se 4. pralesní a černý Petr zustal v rukou Hranaté koule.

Bronzová sestava VT AGU: Jirka, Petr B, Mára, Karel V., Libor, Yaris, Šárka
Pozvánka AGU CUP 2017.jpg
1. VT AGU Sokol Luka nad Jihlavou
2. MIMONI Luka nad Jihlavou
3. BLUMY Jihlava
4. SRDCAŘI Jihlava
5. ROŠŤÁCI Jihlava
6. 4. PRALESNÍ Třešť
7. Volejbalový oddíl BATELOV
8. HRANATÁ KOULE Jihlava
IMG_20170805_183446.jpg
Sestava (zleva): Honza (j.h.), Mára, Jirka, Libor, Šárka, Yaris
Závěrečný ceremoniál Jeclov 2017
Závěrečný ceremoniál Jeclov 2017
VT AGU tradiční účastník sousedského turnaje v Jeclově letos obsadil 6. místo po boji s tradičním rivalem celkem BLUM. Pojďme se však vrátit k průběhu turnaje. Pohár o hvězdu Jeclova za své roky získal jméno a účastní se ho kvalitní celky z okresu. Loučtí volejbalisté v základní skupině porazili nejprve v derby utkání své kolegy Mimoně, pak si smlsli na FAMILY a věřili, že by letos mohli trochu poskočit v umístění a zavzpomínat na dobu bronzovou z let 2009 - 2010. Jenže další soupeř a to SRDCAŘI byli již nad síly bojujícího VT AGU, i když volejbal to byl dramatický a to hlavně v koncovce druhého setu. Poslední utkání skupiny svedl na saku domácí TC Jeclov a AGU tým. TC Jeclov letos vsadil na zkušené volejbalové matadory, kteří svým pojetím hry dokázali Aguánům dělat velké starosti. V druhém setu se navíc strhl liják a podmínky byly na hraně fair play. Obě družstva však po vzájemné dohodě pokračovala ve hře a déšť osvěžil především TC Jeclov, který utkání nakonec ovládl.

VT AGU obsadil třetí místo a podle systému turnaje byl přisouzen do utkání o 5. místo proti soku z LPL Blumám. Utkání skončilo 1:1 na sety, avšak o konečném umístění rozhodlo vzájemné skóre, které Blumy měly o dva míče lepší.

Sestava: Jirka, Libor, Karel V., Mára, Yaris, Šárka, Terka
PALAČINKOVÝ TURNAJ (5. ročník)
Jihlava (hala Modeta)

25.4.2020 - JEŽEK CUP (8. ročník)
Jihlava (hala Modeta)

?.6.2020 - BATELOVSKÁ SMEČ (13. ročník)
Batelov (kurty antuka)

?.6.2020 - TURNAJ SMÍŠENÝCH DRUŽSTEV (?. ročník)
Zbýšov okr. Vyškov (kurty písek)

?.7.2020 - TURNAJ O HVĚZDU JECLOVA (10. ročník)
Jeclov (kurty antuka)

1.8.2020 - TRADIČNÍ TURNAJ (20. ročník)
Oudoleň (kurty písek)

5.9.2020 - AGU CUP (10. ročník !!!)
Luka nad Jihlavou (kurty antuka)

?.10.2020 - O POHÁR MĚSTA SKUTEČ (11. ročník)
Skuteč (městská sportovní hala)

?.12.2020 - VÁNOČNÍ TURNAJ (8. ročník)
Třešť (městská hala)
Počasí radar
Děkujeme za návštěvu a přízeň!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one