slavíme 10 LET NA SAKU

2010 - 2020
TJ Sokol Luka nad Jihlavou
Oudoleň 2012 - obrázek

První srpnovou sobotu se, již několik let, koná v Oudoleni volejbalový turnaj. A právě při jubilejním 10. ročníku jsme otestovali, jaký se hraje volejbal v této malebné obci na Havlíčkobrodsku.

Po drobném bloudění při různých objížďkách, jsme se sešli v následujícím složení: Mára, Tom M.,Karel V., Míra, Tomáš B., Lenka W. a Věra(opět jako host ze Skutče).

Hned po příjezdu nás mile překvapilo perfektně připravené zázemí, fajn lidi a pohodová atmosféra. Na turnaj dorazilo 10 týmů převážně z okolí, takže jsme byli brání jako exotické zpestřeníJ. Jednotlivé celky byly losem namíchány do dvou základních skupin po pěti. Hned na úvod nám přálo štěstí, když jsme se vyhnuli tradičním favoritům.

Zákl. skup. A - AGU Luka, Kiburi, Rekreanti, Azuro, A JE TO

Zákl. skup. B - PZ, UFO, DREAM Team, 111, Chaloupka

V prvním utkání jsme změřili síly s Kiburi a to jsme ještě netušili, že to není naposledy. Vstoupili jsme do turnaje s odhodláním a v euforii z Jeclova. První set byl vyhrán v jasném poměru 25:12, druhý pak již po boji 26:24.

V druhém utkání nás otestovali Rekreanti. Tento mač byl již z naší strany trochu udřený, hlavně opět druhý set. Skóre 25:17, 25:20.

Po delší pauze nás ve třetím utkání čekali papírově slabší družstva. Nejprve Azuro, kterému jsme v prvním setu nedali šanci 25:9 a opět upachtěný výsledek ve druhé sadě 25:20.

Poslední zápas ve skupině nám přiřkl bojovný a nevyzpytatelný celek A JE TO. A málem to bylo, ale ukázali jsme bojovnost a sílu týmu. Skóre(pozn. zde zřejmě odhadnuté) 25:20, 25:22.

Ve skupině A jsme podali bojovný leč mnohdy zbytečně nervózní výkon. Každopádně suma sumárum milé překvapení v podobě prvního místa. Ze základních skupin postupovaly vždy první dva celky. Takže nás čekalo nejprve semifinále s horším týmem ze supiny B – konkrétně s favoritem Chaloupka.

Semifinále však pro nás bylo obtížnou zkouškou. Domácí tým hnaný fanoušky byl těžký oříšek. V prvním setu byla k vidění vyrovnaná volejbalová bitva ukončena skórem 25:23 pro domácí. Druhý set nás nenašel v herní pohodě obzvlášť po psychické stránce, kdy jsem se nechali rozhodit atmosférou utkání. Dřeli jsme však do posledního míče. Avšak zkušenost a větší pohoda dovedly Chaloupku k vítězství. Druhý set 25:19.

Následně nás čekal boj o bronz a známí soupeř ze základní skupiny Kiburi. Věřili jsme si, ale štěstíčko se k nám obrátilo zády a únava z těžkých bojů nám nedovolila dosáhnout na vytoužený bronzový stupínek. Sice jsme první set ještě udolali 25:23, ale druhá sada byla již v režii Kiburi 21:25 a rozhodující třetí set, už byla z naší strany křeč 9:15 pro Kiburi.

Obsadili jsme tedy nepopulární čtvrtou pozici, ale tento výsledek v letošní sezóně řadíme mezi ty podařené. Každopádně jsme rádi za nové zkušenosti a příště zkusíme dobýt stupně vítězů.