slavíme 10 LET NA SAKU

2010 - 2020
TJ Sokol Luka nad Jihlavou

VÁNOČNÍ TURNAJ V TŘEŠTI

Poslední turnaj roku 2013 absolvoval náš volejbalový tým AGU v hale ZŠ Třešť. Do turnaje bylo přihlášeno 10 družstev a ty následně rozdělil los do dvou základních skupin po pěti.

Náš tým byl nalosován do skupiny A. V této skupině nás doplnily ještě tyto týmy: 4.PRALESNÍ, PLÁŽOVÍ POVALEČI, MOTEJLOVÉ a MOTOKLUB HODICE.

V prvním utkáním jsme změřili síly s MOTOKLUBEM HODICE. Toto klání bylo hráno spíše v seznamovacím tempu, kde přeci jen naše zkušenosti vedli k zisku vítězství 2:0(skóre 40:16).

Druhý soupeř byl již jiného kalybru. MOTEJLOVÉ(nakonec třetí v turnaji) byli pro nás tvrdým oříškem. Hrál se vyrovnaný volejbal, kdy se neustále měnil vedoucí celek. Nakonec nás ve vyrovnaných setech Motejlové udolali 2:0(skóre 40:34).

V třetím duelu základní skupiny nás vyzval domácí celek 4.PRALESNÍ. Šlo nám o hodně, jelikož jen výhra nás mohla posunout do finálové skupiny. Třešťský tým jsme z letošní sezóny dobře znali, avšak nervozita a přemotivovanost nám svázaly ruce. První set jsme prohráli v nervozní koncovce, především díky své neschopnosti dovést set do vítězného konce. I druhý set byl nervózní z obou stran. Louckým se však povedl nevídaný obrat, když za stavu 16:19 při svém servisu, dokázali otočit na konečných 20:19. Oba soupeři se tak rozešli smírně 1:1(skóre 36:35).

Poslední zápas jsme museli rovněž vyhrát, abychom si uchovali alespoň teoretickou šanci na postup. A tak jsme se odhodlaně pustili do týmu PLÁŽOVÍ POVALEČI. Nakonec nám povinné vítězství nestačilo a tak jsme po výsledku 2:0(skóre 40:24), byli donuceni hrát skupinu o 4.-6. místo.

Ve skupině o umístění jsme se potkali opět se 4. PRALESNÍ, tentokrát už jsme nic neponechali náhodě a zvítězili jsme jednoznačně 2:0(skóre 40:27). Situace se však zkomplikovala a my jsme pro zisk "bramborové pozice" museli porazit MÁTOHY z Řásné. Opět jsme však zápas zejména psychicky nezvládli a po většinu utkání jsme se jen bránili útočným smečím soupeře. Nakonec jsme podlehli 0:2(skóre 33:40) a obsadili jsme pro letošní sezonu celkem dobré 5. místo.

Sestava: Mára, Karel V., Petr B., Kabis, Jaris, Lenka B.