slavíme 10 LET NA SAKU

2010 - 2020
TJ Sokol Luka nad Jihlavou

Výsledkové reportáže

Poslední turnaj roku 2013 absolvoval náš volejbalový tým AGU v hale ZŠ Třešť. Do turnaje bylo přihlášeno 10 družstev a ty následně rozdělil los do dvou základních skupin po pěti.

Náš tým byl nalosován do skupiny A. V této skupině nás doplnily ještě tyto týmy: 4.PRALESNÍ, PLÁŽOVÍ POVALEČI, MOTEJLOVÉ a MOTOKLUB HODICE.

V prvním utkáním jsme změřili síly s MOTOKLUBEM HODICE. Toto klání bylo hráno spíše v seznamovacím tempu, kde přeci jen naše zkušenosti vedli k zisku vítězství 2:0(skóre 40:16).

Druhý soupeř byl již jiného kalybru. MOTEJLOVÉ(nakonec třetí v turnaji) byli pro nás tvrdým oříškem. Hrál se vyrovnaný volejbal, kdy se neustále měnil vedoucí celek. Nakonec nás ve vyrovnaných setech Motejlové udolali 2:0(skóre 40:34).

V třetím duelu základní skupiny nás vyzval domácí celek 4.PRALESNÍ. Šlo nám o hodně, jelikož jen výhra nás mohla posunout do finálové skupiny. Třešťský tým jsme z letošní sezóny dobře znali, avšak nervozita a přemotivovanost nám svázaly ruce. První set jsme prohráli v nervozní koncovce, především díky své neschopnosti dovést set do vítězného konce. I druhý set byl nervózní z obou stran. Louckým se však povedl nevídaný obrat, když za stavu 16:19 při svém servisu, dokázali otočit na konečných 20:19. Oba soupeři se tak rozešli smírně 1:1(skóre 36:35).

Poslední zápas jsme museli rovněž vyhrát, abychom si uchovali alespoň teoretickou šanci na postup. A tak jsme se odhodlaně pustili do týmu PLÁŽOVÍ POVALEČI. Nakonec nám povinné vítězství nestačilo a tak jsme po výsledku 2:0(skóre 40:24), byli donuceni hrát skupinu o 4.-6. místo.

Ve skupině o umístění jsme se potkali opět se 4. PRALESNÍ, tentokrát už jsme nic neponechali náhodě a zvítězili jsme jednoznačně 2:0(skóre 40:27). Situace se však zkomplikovala a my jsme pro zisk "bramborové pozice" museli porazit MÁTOHY z Řásné. Opět jsme však zápas zejména psychicky nezvládli a po většinu utkání jsme se jen bránili útočným smečím soupeře. Nakonec jsme podlehli 0:2(skóre 33:40) a obsadili jsme pro letošní sezonu celkem dobré 5. místo.

Sestava: Mára, Karel V., Petr B., Kabis, Jaris, Lenka B.
SAM_8239.JPG
První přátelský zápas v historii VT AGU odehrál na městském kurtu v Třešti s volejbalisty místní TJ Sokol. Hráči louckého týmu odjížděli na tento přátelský duel sice s chutí, jelikož to byl zároveň první letošní ostřejší zápas na kurtech venku, ale zároveň panovala určitá nervozita. Důvodem byla neznalost soupeře. Nakonec byli hráči Třeště ideálním partnerem pro zahájení venkovní volejbalové sezóny. Po domluvě vedoucích obou družstev se hrály sety do 25 bodů. Zprvu si počínali úspěšněji hosté z Luk nad Jihlavou, ale postupem času se rozehráli domácí a dokonalou znalostí svého kurtu, výšky sítě a balonu začínali přebírat otěže utkání. Nakonec se hrálo 7 setů. Kdy se za stavu 3-3 hrála sedmá rozhodující sada. V ní mohl divák vidět nervy drásající souboj, kdy skóre bylo neustále vyrovnané. V koncovce rozhodujícího setu bylo nakonec lepší domácí družstvo a po zásluze mohlo slavit vítězství.

Komentář vedoucího VT AGU: „Myslím si, že tento přípravný zapás jsme potřebovali jako sůl!“ V první řadě chci říci, že jsme pojali tento mač jako přípravu před turnaji, tzn. že jsme kombinovali různá postavení a neustále jsme míchali sestavou. Šanci dostali všichni hráči(ky) širšího kádru. Pochválit musím soupeře, který pro nás byl svým stupněm výkonnosti ideální. Utkání odhalilo plno nedostatků v naší hře v poli, na síti i při příjmu. Dostali jsme políček a výsledek hry nám ukázal, že profesorské pojetí, nepřesnost v rozehrávce a nepohyblivost nemohou vést k vítězství! Nadále se potýkáme s psychickou nevyrovnaností. Máme teď před sebou měsíc do prvního turnaje, je tedy na čem pracovat.“

Skóre setů: Třešť – Luka 4-3(16:25, 20:25, 25:9, 16:25, 25:12, 25:23, 25:19)
Sestava Luk: Mára, Tomáš, Fanda, Lord, Kabis, Yaris, Míša, Lenka W.
AGU CUP 2012 - obrázek

Na svátek sv. Václava se konal na antukových kurtech v Lukách nad Jihlavou druhý ročník volejbalového turnaje smíšených družstev. Sice pořadatel ještě před zahájením nevěděl, zda nastoupí skutečně avizovaných osm týmů, ale vše bylo vzorně  připraveno k volejbalovým bojům. Počasí se na oba kurty veselo usmívalo a zahajující los rozhodnul o tom, že se v základních skupinách proti sobě utkají následující celky:

Skupina A: AGU Red, AGU Ptáček, Bohdalov a Megamix(pozn.: tým poskládány narychlo z dobrovolníků)

Skupina B: Family, Rychlá rota, Hranatá koule a Rošťáci

Podle předpokladů se ukázalo, že silnější bude skupina B hrající na kurtu č. 2. A tak naše obě družstva(Red i Ptáček) mohla nastupovat do prvních zápasů s optimistickou náladou a odhodláním dosáhnout na medailové pozice.

AGU Red se v prvním utkání postavili proti týmu z Bohdalova, se kterým se již někteří naši hráči setkali na letošní Batelovské smeči. V prvním setu se hra zdála býti vyrovnaná a dokonce vedli domácí „Rudí“ avšak nakonec opratě zápasu převzali Bohdalováci a dokráčeli si pro první dva body(skóre 27:40).

Ve druhém utkání se představil hned druhý domácí celek AGU Ptáček a na úvod ho čekal papírově snazší soupeř. Proti Ptáčkům se postavil tým Megamix, který byl složen z dobrovolníků a hráčů dalších týmů(každopádně tomuto celku patří veliké díky a klobouk dolů za nasazení). Ptáčci se nenechali překvapit a přes určité herní nesrovnalosti brali nakonec oba body(skóre 40:20).

Třetí utkání ve skupině nabídlo divákům opět již pomalu klasické derby týmů AGU. Utkání to bylo nervózní z obou stran, protože se každý z týmů chtěl vytáhnout a navíc se hrálo o důležité body, které měly již poodkrýt postupové pozice. Vyrovnané to bylo až do konce a každý z týmů si zaslouženě připsal bod(skóre 38:32).

AGU Red čekal v zákl. skupině ještě jeden soupeř a to sympatický celek Megamix. A opět byl k vidění vyrovnaný souboj. Sehranost na straně AGU Red však přinesla kýžené ovoce a tak dva body putovali na stranu AGU(skóre 40:35).

AGU Ptáček zakončil vystoupení v zákl. skupině proti Bohdalovu. Opět pěkný vyrovnaný volejbal. Štestí však tentokrát přálo hostujícímu celku z Bohdalova, který si odnesl výhru po skóre 27:40.

Následoval boj v play out a v play off.

Ve skupině o 5.-8.místo nastoupila proti sobě družstva: AGU Red, Rošťáci, Hranatá koule a Megamix. Nejlépe se vedlo týmu Rošťáků, kteří porazili postupně Megamix i AGU Red a obsadili 5. místo. Hned za nimi pak skončilo naše loucké družstvo Agu Red. Na 7. místě skončil celek Hranatá koule a na kulatém 8. místě pak Megamix.

V play off o medaile: změřily síly tyto týmy: Rychlá rota, Bohdalov, AGU Ptáček a Family. V celém turnaji jasně dominovalo družstvo Rychlé roty, které si po zásluze odvezlo zlato. Stříbro bral Bohdalov a třetí bronzovou pozici na stupních vítězů obsadili Family. Na náš domácí celek AGU Ptáček zbylo opět nepopulární bramborové 4. místo, stejně jako na předchozím turnaji v Oudoleni.

Oudoleň 2012 - obrázek

První srpnovou sobotu se, již několik let, koná v Oudoleni volejbalový turnaj. A právě při jubilejním 10. ročníku jsme otestovali, jaký se hraje volejbal v této malebné obci na Havlíčkobrodsku.

Po drobném bloudění při různých objížďkách, jsme se sešli v následujícím složení: Mára, Tom M.,Karel V., Míra, Tomáš B., Lenka W. a Věra(opět jako host ze Skutče).

Hned po příjezdu nás mile překvapilo perfektně připravené zázemí, fajn lidi a pohodová atmosféra. Na turnaj dorazilo 10 týmů převážně z okolí, takže jsme byli brání jako exotické zpestřeníJ. Jednotlivé celky byly losem namíchány do dvou základních skupin po pěti. Hned na úvod nám přálo štěstí, když jsme se vyhnuli tradičním favoritům.

Zákl. skup. A - AGU Luka, Kiburi, Rekreanti, Azuro, A JE TO

Zákl. skup. B - PZ, UFO, DREAM Team, 111, Chaloupka

V prvním utkání jsme změřili síly s Kiburi a to jsme ještě netušili, že to není naposledy. Vstoupili jsme do turnaje s odhodláním a v euforii z Jeclova. První set byl vyhrán v jasném poměru 25:12, druhý pak již po boji 26:24.

V druhém utkání nás otestovali Rekreanti. Tento mač byl již z naší strany trochu udřený, hlavně opět druhý set. Skóre 25:17, 25:20.

Po delší pauze nás ve třetím utkání čekali papírově slabší družstva. Nejprve Azuro, kterému jsme v prvním setu nedali šanci 25:9 a opět upachtěný výsledek ve druhé sadě 25:20.

Poslední zápas ve skupině nám přiřkl bojovný a nevyzpytatelný celek A JE TO. A málem to bylo, ale ukázali jsme bojovnost a sílu týmu. Skóre(pozn. zde zřejmě odhadnuté) 25:20, 25:22.

Ve skupině A jsme podali bojovný leč mnohdy zbytečně nervózní výkon. Každopádně suma sumárum milé překvapení v podobě prvního místa. Ze základních skupin postupovaly vždy první dva celky. Takže nás čekalo nejprve semifinále s horším týmem ze supiny B – konkrétně s favoritem Chaloupka.

Semifinále však pro nás bylo obtížnou zkouškou. Domácí tým hnaný fanoušky byl těžký oříšek. V prvním setu byla k vidění vyrovnaná volejbalová bitva ukončena skórem 25:23 pro domácí. Druhý set nás nenašel v herní pohodě obzvlášť po psychické stránce, kdy jsem se nechali rozhodit atmosférou utkání. Dřeli jsme však do posledního míče. Avšak zkušenost a větší pohoda dovedly Chaloupku k vítězství. Druhý set 25:19.

Následně nás čekal boj o bronz a známí soupeř ze základní skupiny Kiburi. Věřili jsme si, ale štěstíčko se k nám obrátilo zády a únava z těžkých bojů nám nedovolila dosáhnout na vytoužený bronzový stupínek. Sice jsme první set ještě udolali 25:23, ale druhá sada byla již v režii Kiburi 21:25 a rozhodující třetí set, už byla z naší strany křeč 9:15 pro Kiburi.

Obsadili jsme tedy nepopulární čtvrtou pozici, ale tento výsledek v letošní sezóně řadíme mezi ty podařené. Každopádně jsme rádi za nové zkušenosti a příště zkusíme dobýt stupně vítězů.