slavíme 10 LET NA SAKU     

2010 - 2020
TJ Sokol Luka nad Jihlavou

Výsledkové reportáže

APRIL CUP 2012 Luka nad Jihlavou - obrázek

APRIL CUP 2012 Luka nad Jihlavou - obrázek

V sobotu 21.4.2012 se uskutečnil první ročník halového turnaje APRIL CUP v loucké sokolovně. Přizváno bylo celkově šest družstev, která změřila nejprve své síly v základních skupinách A, B a následně proběhly vyřazovací boje v systému play off.

V základní skupině A na sebe narazily tyto týmy Vodaři(JI), Mach a Šebestová(HB) a TJ Vysočina Jeclov. Ve druhé skupině B pak na sebe narazila družstva AGU red a AGU black a celek FAMILY(JI). Systém byl nastolen tak, že do vyřazovací části se kvalifikovali všechni. Šlo jen o to, získat si dobrou výchozí pozici pro play off.

V play off se utvořily tyto dvojice Vodaři - AGU black, Mach a Šebestová - AGU red, TC Vysočina Jeclov - Family. Do dalších bojů o semifinále se pak kvalifikovali vítězové a jeden poražený tým s nejlepším skórem.

První semifinalé svedlo proti sobě Vodaře a AGU red. Jako by opaření domácí AGU red nestačili po předcházejícím pěkném souboji s MaŠ na rozjeté Vodaře a hladce prohráli 20:10 a 20:12. Druhý semifinálový duel pak prověřil připravenost celků Family a Mach a Šebestová. Zde jasně dominovalo družstvo Family a pod taktovkou Víťi Dopity si dokráčelo spanilou jízdou až pro účast ve finále(20:18, 20:7).

Před boji o medailové pozice, mohli diváci shlédnout zajímavý souboj o umístění mezi TC Vysičona Jeclovem a louckými AGU black(20:13, 15:20, 15:13). Asi nejvyrovnanější mač tohoto dne strhnul pozornost všech v sokolovně. Po dvou setech to bylo 1:1 a rozhodnout se tak muselo až ve třetí zkrácené sadě. Nakonec se po neustále vyrovnaném průběžném skóre, štěstíčko přiklonilo k Jeclovským a ti tak obsadili páté místo, před šestými AGU black z Luk n. Jihlavou.

Následoval boj o bronzovou příčku. Opět velmi pěkné bojovné utkání mezi AGU red a Mach a Šebestová(20:15, 20:15).  Domácím se na své palubovce podařilo po srdnatém boji zvítězit a obsadit solidní třetí místo. 

Ve finále pak na sebe narazila nejlepší dvě družstva a to Family a Vodaři(20:14, 20:8). Zde však jasně dominoval zkušeně poskládaný tým Family a zaslouženě získal zlatý pohár.

Turnaj AGU CUP 2011 - obrázek

Turnaj AGU CUP 2011 - obrázek

První ročník volejbalového turnaje AGU CUP 2011 se uskutečnil na domácím kurtu TJ Sokol Luka nad Jihlavou. Turnaje se zúčastnily čtyři týmy z původně plánovaných šesti. Jmenovitě AGU Red, AGU Black, Family a TC Jeclov. Menší obsazenost turnaje se určitě neprojevila na slabší výkonnosti či neatraktivnosti zápasů. Naopak veškeré duely základní skupiny byly vyrovnané. Nikdo za nikým nezaostával, avšak někdo musel být o něco lepší.

 

V základní skupině se hrál systém každý s každým na dva vítězné sety. Po odehrání těchto zahajujících duelů se vykrystalizovala tato tabulka:

 

1. AGU Red

2. TC Jeclov

3. AGU Black

4. Family

 

Pořadatel turnaje následně nachystal tzv. play off. Kdy na sebe narazil vítěz základní skupiny se čtvrtým ze zákl. skupiny. A druhý tým se utkal se třetím. Opět došlo k nesmírně vyrovnaným bojům, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Ze semifinále tak postoupili do finále vítězové a to AGU Red a AGU Black. Nejprve však diváky čekal boj o třetí místo mezi poraženými ze semifinále Family a TC Jeclov.

 

Tým Family předváděl na kurtu líbivý volejbal avšak bez finální koncovky v setech. V konečném výsledku souboje o třetí místo se tak radoval tým TC Jeclov, který těžil ze svých zkušeností a vyčkávající taktiky. Bylo tedy jasné, že Family se umístí na krásné avšak nepopulární bramborové pozici a bronzový pohár si odveze tým Jeclova.

 

Ve finále se možná nečekaně objevily oba týmy VT AGU. Rudí však svému sokovi nedali šanci a snad i únava vedla k tomu, že Černí uspokojení finálovou účastí, celkem lacino odevzdali zlato Rudým.

 

Co říct závěrem k turnaji. Vzhledem k tomu, že to byl první ročník, našly se samozřejmě nějaké drobné chybičky v organizaci. Avšak nadšení všech zúčastněných vedlo k celkové spokojenosti a dobré náladě, která byla korunována závěrečnou after party ve stanovém občerstvovacím zařízení. Ti nejotrlejší i přes zimu vydrželi do časných ranních hodin následujícího dne.

Soustředění Řásná 16.-18.9.2011 - obrázek

Soustředění Řásná 16.-18.9.2011 - obrázek

V pátek 16.9.2011 po práci usedáme do aut a vyrážíme směr Řásná. Do malebné vesničky u Telče, kde se uskuteční naše první volejbalové soustředění. Jako první přijíždí do místa areálu TJ Řásná Mára s Lenkou, Petrem B. a jejich ratolestmi. Za chvíli doráží i Míra a Míša. Asi tak za hodinku, když už je naražen sud, vítáme další posádku a to Hanču s rodinou. Pro první den jsme kompletní, ostatní dorazí po práci až v sobotu.

 

Místo soustředění bylo vybráno více než vhodně. Ubytovna se skládá ze 4 pokojů, je zde pěkná sprcha a WC pro dámy i pány, posezení u krbu. Ihned se usazujeme na terase, kde máme ideální výhled na 3 volejbalové kurty. Akorát zde hrají místní volejbalisté, tak je po očku sledujeme a porovnáváme s naši hrou.

 

Večer následuje hromadné veselí u krbu. Za příjemné hudby opékáme klobásky různých druhů, pivo a víno teče proudem a nálada je perfektní. Dochází na veselé fórky a historky, zpíváme známé songy a je zde i pokus o tanec.

 

Druhý den nás vítá krásné počasí a pomalu se probouzíme k životu. Pivečko už zase pěkně pění. Na oběd vyrážíme pěším pochodem do kempu u Velkého Pařezáku. Po té co jsou bříška plná, vracíme se zpět na základnu. Cestou potkáváme naše první posily. Přijíždí Karel V. s Jarkou st.. Po sléze doráží i zbytek osazenstva a to Yaris s Fandou a Verčou. Ve finále na kole přijíždí i Pavel. Který sklidí velký obdiv.

 

Konečně si jako správní volejbalisté jdeme i zahrát. Sice nejsme kompletní a hra je trochu kostrbatá, ale o to tady tolik nejde. Hlavně, že panuje pohodová atmosféra. Večer se opět všichni slezeme u ohníčku. Už to není druhý večer za sebou takový nehorázný mejdan, ale všichni jsou spokojení. Dost koštujeme panáčky. Po půlnoci zasyčí sud, takže primární úkol je splněn.

 

V neděli ráno následuje společná snídaně a relax po náročném večeru. Někteří si jdou zahrát nohejbal. Obdiv zde patří hlavně ženskému pohlaví. Po pauze následuje volejbal. Kolem oběda se začínáme balit a řešíme co ještě podnikneme. Vzhledem k tomu, že se zatahuje obloha a všichni jsou již unavení, vítězí myšlenka návratu domů. Po cestě se ještě zastavujeme na oběd v Hodicích a pak již zpět do svých domovů.

 

Podle mne se soustředění vydařilo. Vše se téměř snědlo a vypilo. O legraci a prima zážitky nebyla nouze. Navíc jsme utužili kolektiv.

Jeclov 2011 - obrázek

Jeclov 2011 - obrázek

Dne 13.8.2011 se uskutečnil v Jeclově již II. ročník volejbalového turnaje. Náš tým u této akce samozřejmě po loňské účasti nemohl chybět. Vzhledem k tomu, že se za rok naše hráčská základna o dost členů rozrostla, přihlásila se do turnaje dvě družstva AGU 1 a AGU 2.

 

Letošního turnaje se zúčastnilo devět družstev, která byla rozlosována do dvou skupin A, B. Naše oba celky se ocitly ve skupině B a doplnily je ještě dva týmy a to Prožízeň a Family. Druhá skupina byla o jeden tým početnější a naštěstí pro nás v ní byli i favoriti na celkové prvenství.

 

Tým AGU 1 v černých trikách pod vedením Petra nejprve změřil síly s celkem Prožízeň  a po líbivé a efektivní hře slavil první úspěch, když porazil soupeře 2:0 na sety. Následoval bratrovražedný souboj s červeným týmem AGU 2. Duel byl vyrovnaný, ale i přes to, že červení nepředváděli jako favorité nějakou super extra hru, přeci jen své kolegy zdolali zkušenostmi 2:0. Tým AGU 1 se pak oklepal a v posledním utkání základní skupiny porazil celek FAMILY jednoznačně 2:0.

 

Tým AGU 2 se v prvním zápase utkal s družstvem Family a i přes nepřesnosti a dosti značnou nervozitu dokázal vydolovat vítězství. Druhý zápas měl příchuť derby a již byl popsán výše. Ve třetím utkání základní skupiny na AGU 2 čekal tým Prožízeň . Který dokázal zúročit nedisciplinovanost a nervozitu AGU 2 a nečekaně hladce si s favoritem poradil.

 

Konečné pořadí základní skupiny B jasně deklarovalo, že na prvních dvou místech figurují naše týmy AGU 1 a 2. Což zaručovalo nejen velké překvapení, nadšení, ale hlavně postup do finálové skupiny. Kde finálový kvartet doplnily ještě týmy z Velkého Beranova a Třebíče. Naopak ostatní celky vytvořily skupinu o 5.-9. místo.

 

Tým AGU 1 ve finále trochu ztratil svůj elán a nadšení vystřídal příliš velký respekt ze soupeřů, i přes to se černí prali o každý bod. Nakonec to však nestačilo a celek pod vedením Petra obsadil velice pěkné čtvrté místo a cenu útěchy pytel brambor.

 

Tým AGU 2 se naopak ve finále zkonsolidoval a začal podávat očekávané výkony, nicméně Kájovo zranění zad, znamenalo citelné oslabení. I přes dobrou hru však tým Máry nenašel na vítěze a druhý celek recept a musel se „spokojit“ s bronzovou medailí.

 

Závěrem můžeme říct, že obě družstva týmu AGU podala velice kvalitní a pro někoho možná neočekávané výkony. Odměnou pak bylo umístění na vítečném třetím potažmo čtvrtém místě v celkovém hodnocení. 

Reportáž z jeclovského turnaje.
PALAČINKOVÝ TURNAJ (5. ročník)
Jihlava (hala Modeta)

25.4.2020 - JEŽEK CUP (8. ročník)
Jihlava (hala Modeta)

?.6.2020 - BATELOVSKÁ SMEČ (13. ročník)
Batelov (kurty antuka)

?.6.2020 - TURNAJ SMÍŠENÝCH DRUŽSTEV (?. ročník)
Zbýšov okr. Vyškov (kurty písek)

?.7.2020 - TURNAJ O HVĚZDU JECLOVA (10. ročník)
Jeclov (kurty antuka)

1.8.2020 - TRADIČNÍ TURNAJ (20. ročník)
Oudoleň (kurty písek)

5.9.2020 - AGU CUP (10. ročník !!!)
Luka nad Jihlavou (kurty antuka)

?.10.2020 - O POHÁR MĚSTA SKUTEČ (11. ročník)
Skuteč (městská sportovní hala)

?.12.2020 - VÁNOČNÍ TURNAJ (8. ročník)
Třešť (městská hala)
Počasí radar
Děkujeme za návštěvu a přízeň!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one